• Цената е намалена.
  • Свеж
2018-Треска HIFI пред-засилување JRC5532 тон заврши одбор пре-ниво на подесување одбор

2018-Треска HIFI пред-засилување JRC5532 тон заврши одбор пре-ниво на подесување одбор

 
DEN 1060.80
DEN 1008.00

Стока
Во продавницата


Имате треска HIFI preamplifier JRC5532 подесување на ѕвонење пред да заврши плоча плоча (2018)
Детали за производот :
n оригиналниот JRC5532 се користи.
n главната коло на electrolytic capacitor усвојува познатиот бренд, а главната филтер capacitor е усвоен. elna6×1800uf за Да се обезбеди моќ на континуиран динамичен поддршка.
n отпорот го одбира пет прстен метал отпорници и главната јамка се користи пет прстен метал филм отпорник со точност од 1%, што овозможува добар сигнал за бучава односот на целата машина.
n спојување capacitance на лево и десно канал текст wima 1uf Спојка, на soprano е појасна и звукот е послатка! Комбинација на висок и низок тон е повеќе совршена!
n PCB користи 1.6 mm дебели двострано плоча, 2 annus бакар дебели, калај прскање процес, за да се обезбеди добра изведба на големината и струја. Прва класа PCB квалитет.
n употреба на целосно затворен dustproof potentiometer, стабилни перформанси, потрајни од обичните potentiometer!
n изгледот на целиот коло е доста строга и разумни. Работата е стабилен и сигурен, ниско фреквентен и постојан, цврст и силен, сигнал за бучава сооднос е одлична, динамички опсег е широк, детали се јасни, и минливи одговор е одличен. Сите видови на музика, игра добро и се игра и во семејството репродукција на животната средина.
n пред фаза има зголемување прекинувач, кој може да биде вклучен помеѓу 5 пати и 9 пати. Одборот е опремен со оперативен receptacle. Тоа може слободно да се замени и да се негува според своето хоби. Тоа е флексибилен и лесен за да се исполнат различни смисла на слухот.
Основен параметар :
Напојување напон : AC 12 V-18 V.
PCB големина : 140*70mm (ширина без potentiometer рачка)
Potentiometer растојание : лево кон десно 24 MM*24 MM*24 MM


Карактеристики на производот

боја:
Сина
Бренд Име:
ZHILAI
Максимална Моќност По Канал:
нема моќ
Број На Модел На:
yj418
Пакет:
No

Поврзани производи