• Цената е намалена.
  • Свеж
Целосна Smart Автоматско Инкџет УВ Flatbed Печатачот Директно Печатење Пластична Чаша од Нерѓосувачки Челик, Итн

Целосна Smart Автоматско Инкџет УВ Flatbed Печатачот Директно Печатење Пластична Чаша од Нерѓосувачки Челик, Итн

 
DEN 143520.00

Стока
Во продавницата

Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн. ако купувачот има посебно барање, ве молиме укажуваат на напон се бара со цел порака.
Спецификација на AR-LED Mini4
Модел
AR-УВ LED Mini4
Големина
280mm X420mm
Спецификации
650*650*400 mm(W*L*H)
Боја на владата
CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC
Нето тежина
50 Kg
Бруто тежина
55kg
брзината на печатење
173sec( A3+ фото)
печати висина
1-95mm
Глава за печатење чистење метод
автоматски
резолуција на печатење
5760*1440dpi
медиуми
лична карта .Сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашата фабрика или локалниот пазар .Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот.Печати погодно и сува веднаш. Надвор од една година, само за полнење на трошоците .
Печатење цената е многу ниска. Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој. Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A3
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-LED MINI4 smart автоматско УВ flatbed печатач
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
173sec(a3 полна големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(a3 полна големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
Ное-11
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Големина:
800*750*650mm
Тип:
ув печатач
Резолуција:
5760x1440dpi
мастило:
ув лекување на мастило
Софтвер:
Rip софтвер
Сертификати:
CE
is_customized:
Yes
Плоча Тип:
Flatbed Печатач
Боја & Страница:
multicolor
Тип:
Дигитален Печатач
Број На Модел На:
AR-LED MINI4 smart автоматско УВ flatbed печатач

Поврзани производи