• Цената е намалена.
  • Свеж
20 Ленти хонг si fang fluvalinate лента за пчела мите убиец varroa мите убиец

20 Ленти хонг si fang fluvalinate лента за пчела мите убиец varroa мите убиец

 
DEN 758.40
DEN 720.00

Стока
Во продавницата


[VERTERINARY ДРОГА ИМЕ] хонг si fang хартија мите убиец
[ПАКЕТ] 40mg X20 ленти/, торба
[ПОВЛЕКУВАЊЕ ВРЕМЕ] Не се користи во текот на мед текови
[ИСТЕКОТ ДАТУМ] 4 години
[ИНДИКАЦИИ] се користи за мите болест на пчелите, како што се грините на големи пчела и мите од мите.
[УПОТРЕБА И Г OSAGE ] 1. Пчела патот виси метод : вметнете ја медицина во пчела патот, 1 рамно поле, и 2 предмети по кутија 2 ако мите е сериозна 7 до 10 дена, а потоа вметнете 1 ленти повеќе
2. Гнездо вратата вметнете метод : вметнете ја таблети 45 степени вертикален нога гнездо врата, рамни кутија група на 1/2, случаите на група на вметнете 1/2 парче на две гнездо вратата. 3 до 5 дена подоцна, по една недела со метод во форма на таблети. Ако критички мите може да се удвои на дрога.
3. Место на медицина на кралот е плоча : место на медицина на кралот е плоча, секоја група 1, ако мите е сериозна 7-10 дена, а потоа додадете 1 ленти повеќе.
4. Место на метод на рамка зрак : стави пилула на рамка зрак, и станот кутија група е 1/2, и следните кутија група е 1/2 од едни, а потоа додадете повеќе време по 7-10 дена.
[ПРАШАЊА ТРЕБА ВНИМАНИЕ] Постепено зголемување на бројот на парчиња во зависност од силата на рој, така што нема да се предизвика качување пчела.


Карактеристики на производот

Пакет:
20 Ленти
Име на производ:
fluvalinate лента
Функција:
varroa мите убиец

Поврзани производи