• Цената е намалена.
  • Свеж
НЕМА данок за 48v 25Ah 1000w Литиум Батерија Пакет со 2A Полначот Изграден во 30A BMS Електричен Велосипед Батеријата 48v За Samsung мобилен

НЕМА данок за 48v 25Ah 1000w Литиум Батерија Пакет со 2A Полначот Изграден во 30A BMS Електричен Велосипед Батеријата 48v За

 
DEN 16560.00
DEN 15732.00

Стока
Во продавницата

Брзо полнење
10. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.2 V/CELL
Испуштање
Continouns Испуштање Струја
30 Amp (може да се прилагоди)
Врв За Испуштање Струја
100 Amp(може да се прилагоди)
Мобилен Overdischarge Напон
2. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Електрична алатка : електрични вежба, електрични пили, косилка за трева
4.4 V
Циклус На Животот
1000 пати
Безбедност тест
Ниту првото ,Ниту експлозија
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност тест
Needling безбедност тест
130 C висока Температура безбедност тест
Тежина
6. Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4.
Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн.8 V/cell
Испуштање на критичниот Напон
36. Мала тежина, мала големина
11. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.
Не обратна позиција и негативни терминали. Фабрика цена & Висок квалитет
9. Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач
7. Далечински управувач автомобили, брод, авион, играчки,
5.0 100-240 V 50/60 HZ ,САД ,велика БРИТАНИЈА ,АУ ,ЕУ ПРИКЛУЧОК)
Оваа батеријата може да се вклопи во овие моторни колекции и така натаму 48 V 350 W BAFANG Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции 48 V 500 W BAFANG Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции 48 V 750 W BAFANG BBS02 Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции 48 V 1000 W BAFANG BBSDH Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции TONGSHENG TSDZ2 48 V 500 W Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции TONGSHENG TSDZ2 48 V 350 W Brushless Насочена Средината-Вози Мотор e Bike Конверзија Колекции
Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна.6 V
Полнење на Владата : CC/CV
Тип на DC Излез Конектор : PLUG
Апликации : E-Велосипед, Електрични Велосипеди, E-Скутер, Електричен Скутер !
(Погоден Wattage на Мотор : од 250 Вати да 1440 Вати предложи.
Не ги отфрлите батеријата во оган или греалка.7 v 3 C Samsung 2600mah ќелија
Извор Отпор
40
Полнење
Начин на полнење
CC/CV
Стандард на наполнетост на Тековната
2 A
Макс. Висока енергетска густина
2. Вграден-во BMS одбор
3. полнење тековната
5 A
Полнење критичниот Напон
54.
Добри вести : Бесплатен превозот и Слободни customes даноци
Не ви плати ништо ,заштедите повеќе пари ,само да го направи тоа
E-Велосипеди
Виткање E-Велосипеди Удобност Велосипеди E-Trikes Recumbent Trikes Motorscooters Motorcyles Anti Grav EV електричен велосипед батеријата,електричен велосипед батеријата,ebike батеријата, електрични мотори,електрично тркало,електрична инвалидска количка , електрични количка,bafang моторни батеријата
Батеријата Модел
4825
Напон
48 V
Капацитет :
25 AH
Тип :
3.5 кг
Големина
70*190*260 MM
Одговара мото моќ
Помалку 1440w
Работна Температура
0 C—45 C
-20-В—65 C
Задржување на полнење
>95%
Сертификат
CE,УЛ,ROSH,UN38. Светлината електрични возила : како што е електричен велосипед, автомобил голф, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички
2. Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
6. Само рамнотежа
1. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна. ПРОЗОРЦИ итни светла, светла за предупредување и рудари светилка
8.6 V
Cell Overcharge заштита Напон
4. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
1.
Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер.48 v 25ah 1000 W Литиум Батерија со ПВЦ Случај
2. Полначот (54.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата. Мали медицинска опрема и пренослива опрема
Широко се користи за производство на Електрична велосипед,автомобил голф,електрична инвалидска количка,алат,скутер, UPS-от,Соларни&Правец
енергија во систем за складирање,EV,итн
Нашите BMS се состои од Мастер BMS Circuitry (ние.


Карактеристики на производот

Тип:
Литиум Батерија
Напон:
48v
Капацитет:
21 - 30Ah
Бренд Име:
Riskcell
Напон:
48v
Капацитет:
25AH
Макс постојано испуштање струја:
30AMP
Одговара мото моќ:
Помалку 1400w
Големина:
70*190*260MM
Сертификат:
CE,УЛ,ROSH,UN38.3,MSDS
Примена:
E-велосипед,E-мото,E-скутер
is_customized:
yes
Клетка:
Samsung 2600mah ќелија
примена 1:
48v bafang 8fun 1000w 750w bbs02 bbs03 мотор

Поврзани производи