• Цената е намалена.
  • Свеж
Висока температура 1260 C керамички влакна оган retardant материјал, огноотпорни материјали,текстил.

Висока температура 1260 C керамички влакна оган retardant материјал, огноотпорни материјали,текстил.

 
DEN 1420.80
DEN 1350.00

Стока
Во продавницата


Име : керамички влакна материјал.
Димензии : ширина : 1m,lenght : 1m.дебелина : 2mm.должина може да продолжат,не сече.
Температура : 1260 C степени. Производ апликација : Разни kilns, висока температура, цевки и контејнери за топлинска изолација; Печка врати, вентили, прирабници, оган врати и оган shutter материјали, висока температура на печка вратата чувствителни завеса; Моторот и инструмент топлинска изолација, огноотпорни кабел обложување материјал, висока температура огноотпорни материјали; Изолација опфатени ткаенина, висока температура проширување заеднички додатен, flue обвивка; Високи-температура на трудот за заштита на производи, заштита од пожари облека, високи-температура филтрација, звучна апсорпција и други алтернативни азбест апликации. Во споредба со азбест текстил, керамички влакна текстил имаат следниве предности : 1) Континуирана употреба температура до 1260 °C. 2) Таа има добра отпорност на киселина и алкално корозија и отпорност на корозија за алуминиум и цинк. 3) Добро висока температура сила и термо изолација перформанси (ве молиме погледнете на физички и хемиски индикатори). 4) Керамички влакна облека, ленти, пакувања и други производи со алкално-слободен стаклени влакна предиво како зајакнувачки материјали имаат поголема електрична изолација и висока температура електрична изолација од стаклени влакна.
За боја, Бидејќи монитор, животната средина и светлина влијанија, боја и фотографии ќе бидат малку различни, вистинскиот објект како стандард, Фотографии за референца . За feekback Клиент евалуација е многу важно за нас, ве молиме да ни даде пет-ѕвезда проценка, ако има било незадоволство, можете да контактирате со нас за да се реши проблемот, да ви даде задоволителен одговор. Ви благодариме за вашиот вид . За превозот имаме брз и економски начин за транспорт, ако треба, ве молиме да користите брза испорака метод, пратката ќе ви биде доставена во 5-15 дена, но трошоците за превозот ќе бидат поскапи, треба да се зголеми некои трошоци, ако не сакате да потрошите многу пари на товар, ве молиме да Користите економски транспорт, но времето ќе биде побавно, околу 20-40 дена,многу далечно место, што е потребно за 40-70 дена.(Уште еден начин : Кога ќе купуваат повеќе производи, ние автоматски да се конвертира да се брза испорака. Ова е бесплатна услуга.) Затоа ве молам, не грижете се, ако на крајот на Aliexpress испорака дена, ве молиме контактирајте со нас да се прошири на испорака дена, ве молиме да не произволно ни даде спор, бидејќи ние не сме курир компании, не може да се контролира брзината на транспортот, постојат било какви прашања може да се јавите на локалните express , Или може директно да контактирате со нас, произволно ни даде спор е груб, и не може да ги реши сите проблеми. Сите царински давачки генерирани од страна на царинските треба вашата сопствена определба, ние не сме одговорни. За враќање 1, ако испораката дена е доаѓа до крајот, ве молиме контактирајте со нас да се прошири на испорака дена, ве молиме да не произволно ни даде спор, оваа ситуација, ние не се дозволи наплата, бидејќи производите ќе пристигнат на вашата назначени адреса. 2, ако пакетот е секое пакување штета, ве молиме, контактирајте ја локалната курир за надомест на штета. 3, ако пакетот има било какви проблеми со квалитетот, опис или не одговара, не може да се користи и за други прашања, треба да контактирате со нас, и потоа да се вратат на производи за нас, Кога ќе примите врати пратката,ние ќе рефундирање на дека.
Ако сакате да се купи повеќе производи, ве молиме да се јавите на продавачот, ќе има голем попуст.
метар


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
l

Поврзани производи