• Цената е намалена.
  • Свеж
Пиштол Пиштол Зголеми Цвет Печ Панк Железо На Везови Печ DIY Applique Значка Ткаенина Цвеќиња Војска Печ Воена Значка Пиштоли

Пиштол Пиштол Зголеми Цвет Печ Панк Железо На Везови Печ DIY Applique Значка Ткаенина Цвеќиња Војска Печ Воена Значка Пиштоли

 
DEN 481.92
DEN 400.00

Стока
Во продавницата

modname=ckeditor
Пиштол Пиштол Зголеми Цвет Печ Панк Железо На Везови Печ DIY Applique Значка Ткаенина Цвеќиња Војска Печ Воена Значка
Карактеристики :
Производ Серија : Креативна Облека Закрпи
Истакнува : Еко-Пријателски, Уметноста на рекреација Креативни Декоративни, DIY Креативни Рачно изработени
Е применливо : се Користи за да се субвенционира дупка на Облека, Торби за Чевли, Креативни Везени Декоративни
Speciifcations :
Техника : Везени
Стил : Железо за/ да се Шие на
Боја Семејство : Како што е прикажано како слика
Закрпи Големина : 32.5*21.6 cm
Испорака Количина : 1 buc
Пакетот вклучува : 1 x Печ
Пакување Метод : НЕ за продажба на Мало Поле. Спакувани Безбедно користење Бисер филм торба.
Како да го користите :
(1) Земете вез закрпи и панталони(облека/торби/капи/други занает) која ќе се пеглаат на.Подготви железо.
(2) се Исчисти дел што се случува да се пеглаат на.Стави парче на десната страна. Стави ја страната со топлина печат поддршка директно на панталони.За да се спречи горат, може да се стави малку влажни светло-обоени тенка памучна крпа мат на тоа.
(3) предложените температура : околу 150 степени centigrade, ве молиме да се прилагоди на температурата според посебни ткаенини, парчиња со sequins мора да бидат покриени. Железо печ на сила назад и напред за околу 15 секунди.
(4) По печ се врти ладно, дали таа е фиксна цврсто, ако не, обидете се повторно во над истиот начин.
(5) Почитувани, Ако се грижите за тоа крпа закрпи ќе падне после миење неколку пати, се препорачува да се шие неколку конци на работ на крпа ставете по пеглање.
(6) Џемпери, Кожа, Предиво, Мазна или Груба ткаенина која сите ние го препорачуваме за шиење директно!
(7) Надолу облека и кожа облека не може да се користи пеглање метод!!
Љубезно Совет :
Плочка Мерење : ве Молиме овозможи 1-2cm се разликува поради прирачник за мерење, ви Благодариме! (Сите мерења во см и ве молиме имајте во предвид 1cm=0.39 инчи)
Поради светлосни ефекти, се следи светлината, контрастот и сл., може да има и некои мали разлики во тон на боја на слики и вистинскиот објект.
Поради различните пакети на фабрика, секоја серија на производ, пакување, графика и текст ќе бидат малку различни, Внатрешни производи се исти.
Ве молиме Внимателно Прочитајте логистика испорака време и бидете сигурни дека имате доволно Времето на Префрлување, ако имате висок бараат за време на Испорака, ве молиме изберете логистика режим побрзо. Ви благодарам многу за вашето разбирање!


Карактеристики на производот

Тип На Производ:
Закрпи
Техника:
Извезена
Функција:
Рачно изработени,3D,Еко-Пријателски
Големина:
35.2*21.6 cm
Стил:
Железо-На
Број На Модел На:
Пиштол Пиштол Зголеми Цвет Печ Панк Железо На Везови Печ
Применливи Опсегот:
Облека,Капа,Чевли

Поврзани производи