• Цената е намалена.
  • Свеж
Автоматско умерена надомест сок од Овошје сладост метар Рачни Brix 0-32% рефрактометар со мало кутија 30%попуст

Автоматско умерена надомест сок од Овошје сладост метар Рачни Brix 0-32% рефрактометар со мало кутија 30%попуст

 
DEN 1089.60
DEN 763.00

Стока
Во продавницата

Автоматско умерена надомест сок од Овошје сладост метар Рачни Brix 0-32% рефрактометар со мало кутија 30%попуст
Опис
Телото на рефрактометар е дизајниран со насочат форма.Внатрешните е изграден со оптичко стакло леќа.Широк насловната плоча гаранција совршен натпревар со леќа.Телото е со висок квалитет за да биде направен од бакар позлата.Хоризонтот е појасно за надградба на леќа.
1.Скалата е јасно со увезената леќа.
2.Рефрактометар е деликатно за да биде направен од бакар позлата.
3.Мерењето е повеќе точни со Автоматска Температурна Компензација.
4.Телото е главно направени од метал со силика гел маска.
Спецификации
Материјал : Метални + Пластика
Боја : како што е прикажано на слика
Мерен опсег
Шеќер : 0-32%
Автоматска температурна компензација (ATC) : 10°C ~ 30°C (50°F до 86°F)
Операција
Чекор 1 : Ставете неколку капки од течност на главниот призма.
Чекор 2 : се Покрие призма,погледнете низ окуларот против светлина.
Чекор 3 : се Прилагоди на окуларот на јасно држава.
Чекор 4 : Можете да прочитате резултат вредност на скалата.
Пакет Се Вклучени
1 x Рефрактометар
1 x pipette
1 x упатството за
1 x мини завртка возачот
1 x мало поле


Карактеристики на производот

Употреба:
Шеќер
Точност На Мерење На:
Нормално
Број На Модел На:
1
Brix Мин. Div.:
Нормално
Мерен Опсег:
0-32%
Brix Опсег:
0-32%
Бренд Име:
JUANJUAN
Мин. Div.:
Нормално
Тежина:
normal
Големина:
normal

Поврзани производи