• Цената е намалена.
  • Свеж
10PCS ABEC-5 MR126-2RS MR126 2RS MR126 РС MR126RS 6x12x4 mm гума печат минијатурни Висок квалитет длабоко ритам топката имајќи

10PCS ABEC-5 MR126-2RS MR126 2RS MR126 РС MR126RS 6x12x4 mm гума печат минијатурни Висок квалитет длабоко ритам топката имајќи

 
DEN 138.72

Стока
Во продавницата


Мојот пријател, ве молиме погледнете пред да го купат
ако побарувачката е многу голема, можете да се јавите на продавачот, цената може да биде решен.
Ниво опис : ABEC-1= НОРМАЛЕН CLASS=P0;ABEC - 3=КЛАСА 6=P6;ABEC-5=КЛАСА 5=P5;
ABEC-1 : големината точноста е помал од 0.05 mm,. Тоа е погоден за мала брзина и низок барања. Како што се : со ниска брзина на пренос опрема, casters, детски автомобили, играчка автомобили и така натаму.
ABEC-3 : големината точноста е помалку од 0.01 mm, раката се чувствува мазна, брзината е помала од 6000rpm, бучава е ниско, и услугата животот е долга. Тоа е погоден за моторни, играчка модел, автомобили, електрични алатки, пневматски алатка, телекомуникациска опрема, фитнес опрема, спортски апарат и така натаму.
ABEC-5 : големината точноста е помалку од 0.005 мм, раката се чувствува мазна, брзина е повеќе од 6000rpm, бучава е ниско, и услугата животот е долга. Тоа е погоден за висока брзина на мотор, со голема брзина модел, инструмент и инструмент, прецизност опрема, висок степен на играчки и така натаму.
Материјал : висок квалитет, имајќи челик се користи во лежишта на нашата компанија.
Нашата компанија произведува голема брзина(брзината е над 30000
). ABEC-1,ABEC-3,ABEC-5,ABEC-7,ABEC-9,ABEC-11,ве Молиме контактирајте со продавачот ако е потребно.


Карактеристики на производот

Должина:
ABEC 1 Out of stock, ABEC 3, ABEC 5
Материјал:
Челик
Број На Модел На:
MR126-2RS
Капацитет На Моторот:
1
Површина Грубост:
Ра 0.05
Бренд Име:
RDC
Премази:
Челик
Структура:
/
Бродови Од:
Кина
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.03kg (0.07lb.)
Пакет Големина:
5cm x 10cm x 10cm (1.97in x 3.94in x 3.94in)
Се стандардни делови:
Стандардни Делови
Модел:
погледнете ги упатствата
Дебелина (мм):
види инструкции
Број на возниот тела:
погледнете ги упатствата
Производ Одделение:
Одлични
Материјал на возниот имајќи домување:
види инструкции

Поврзани производи