• Цената е намалена.
  • Свеж
Кина Снабдувач топла продажба накит ласерски заварување машина цена

Кина Снабдувач топла продажба накит ласерски заварување машина цена

 
DEN 168000.00

Стока
Во продавницата


Кина Снабдувач топла продажба накит ласерски заварување машина цена
Опис На Производот
Кога ласерски зрачење загрева површина од работа парче, на површината на топлина diffuses за внатрешни работи преку термичка спроводливост и се топи на работа парче со контролирање на ширина, енергија, врв моќ и повторување на фреквенцијата на ласерски пулс, да се формираат посебни стопена базен. Поради оваа уникатна функција, Место заварување е широко се користат во обработка на скапоцени накит или заварување на прецизните делови.
Нашата Фабрика
Наша обврска е да продолжиме да се подобри нивото на технологијата од страна на истражување и развој, стандардизација на научен менаџмент, одличен квалитет на производот и услугата на купувачи концепти. Xintian технологија има освоено одлична репутација во глобалниот пазар, и со Германија, сад, Јапонија, велика Британија, Русија, Малезија и други земји соработуваше со wellknown компании и домашни ласерски истражувачки институти се одржува на долгорочен пријателска соработка. Во текот на годините, нашите производи се извезуваат во повеќе од сто земји и региони.
Нашите Пакување
Нашите Услуги
Contant нас :
whatsapp/wechat : 8615071245532
shiyu


Карактеристики на производот

Бранова должина:
1024nm
Пулс Ширина:
0.5~10ms
Димензии:
930*490*1070mm
Еден Пулсот На Енергија:
100J
Употреба:
накит заварување
Фокусна Точка Дијаметар:
0.2 мм~2mm
Број На Модел На:
BCX-W100
Max. Излезна Моќност:
200W

Поврзани производи