• Цената е намалена.
  • Свеж
NanGuang R640 19 Прстен Фото/Видео/Студио/телефон Светлина 640 LED 5600K Камера Selfie Светлина Прстен За Телефонот Annular Светилка Со tripod

NanGuang R640 19 Прстен Фото/Видео/Студио/телефон Светлина 640 LED 5600K Камера Selfie Светлина Прстен За Телефонот Annular Светилка

 
DEN 9072.00
DEN 8165.00

Стока
Во продавницата


Nan Guang R640 19" Прстен Фото/Видео/Студио/телефон Светлина 640 LED 5600 K Камера Selfie Светлина Прстен За Телефонот Annular Светилка Со tripod
Функции :
Добро работи за едно лице интервјуа, семинарски работи и работи исклучително добро за шминка уметници или секој кој сака да се направи шминка вежби или било кој видео што се фокусира на лицето на една личност. уште живот , портрет , интервју и реклама
На CN-R640 LED прстен светлина дава многу рамнотежа осветлување ефект на лицето, отстранување на тешките сенки.
Тоа, исто така, им дава на лицето крофна-како се фати светлина во очите и brightens до личност веднаш.
Оваа светлина, исто така доаѓа со сила на вредноста dial кој ви овозможува да ја прилагодите на излез според вашите потреби. Можете исто така да се стави на diffuser слој за да омекне светлина дури и подалеку.
Една друга употреба на овој прстен светлината е за макро производ фотографија. Уште еднаш, прстен светлина отстранува остри сенки и ви дозволува да ги преземе блиску до снимки со само една светлина.
Карактеристики :
Извор на светлина : LED
Температура на бојата : 5600 K
CRI (Ра>) : 95
Моќност : 38.4 W
Осветленоста контрола : dimmable
Осветлување : 3850 LM
Светилка Тело Материјал : ABS
Работниот Живот(На Час) : 50000
Влезен Напон(V) : 220 V
Големина : 487 MM( од-дијаметар) 373 MM( во дијаметар)
Пакет Вклучувајќи : 1x Прстен светлина тело 1x Направи-u p огледало 1x 2 Филтер 1 X приклучок ( САД, велика БРИТАНИЈА и ЕУ Plug адаптери)ве молиме да ги споделите со нас она што plug ќе сакате) 1 X телефон стојат 1 X 2 M Светлина Стојат


Карактеристики на производот

Приклучокот стандард:
ЕУ Приклучок
Пакет:
Yes
Бренд Име:
FotoPal
Температура На Боја:
Летно 5600K

Поврзани производи