• Цената е намалена.
  • Свеж
Кориснички Облека Етикета Облека Главниот Етикета Ткаени Labels

Кориснички Облека Етикета Облека Главниот Етикета Ткаени Labels

 
DEN 9744.00

Стока
Во продавницата


Сопствен Бренд Етикетата
Облека главниот етикетата
Етикета големина : 1.4*6 CM
текстура : Damask (висока густина)
Материјал : полиестер (во 100 D)
Крај : Топлина Намали
СОВЕТИ :
Цитат е врз основа на квалитетот, текстура, бои, етикетата големина, technic и процес; Ако треба да се направи вашето ЛОГО , ве молиме да ни ги испратите на логото прво, во ПИ, PDF или CDR, JPG формат, со јасни големина, квалитет и боја барања. Во меѓувреме, ве молиме да ни даде јасна количина за вашиот labels
Спецификации :
Висок Квалитет на Платно Полите етикетата
1.Текстура : Може да биде во Damask, Сатен, или Памук
2.Боја : БИЛО која БОЈА ТИ БАРАЊЕ НИЕ МОЖЕ да се НАПРАВИ ВО ОСУМ БОЈА ОЦЕНКИ
3.Големина : било која големина ти барање
4.Smaple време : 3-5 дена БЕЗ ПРИМЕРОК ПОЛНЕЊЕ
5. Најголемиот дел Време : 3-8 Dyas после ваша потврда (Нормално за samll цел)
Ве молиме погледнете вистински етикета фото :
Чекори на Договор :
1.Цитат
2.примерок-потврди примерок од страна на брод или слика(примерок превозот надомест треба да се посвети)
3.плаќање
4.Производство, ќе испрати етикета слика од големо нормално
5.брод
Начин На Плаќање :
Т/T,30% за bigh цел количество на 500000pcs, blance против BL КОПИРАТЕ
L/C по видување
Paypal или запад Унија за мала количина цел
Зачувам


Карактеристики на производот

Тип На Производ:
облека labels
Материјал:
Платно
Број На Модел На:
МИНИСТЕРСТВОТО за образование и наука-1636
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Етикета Вид:
Главната Lables
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Техника:
Извезена
Fullly Пациентот Етикетата:
Облека етикетата
Текстура:
Damask
Материјал:
100% Полиестер
Заврши:
Топлина Намали
MOQ:
1000PCS
is_customized:
Yes
Големина:
1.4*6CM
боја:
Две Бои
место на origion:
Провинцијата Жеџијанг

Поврзани производи