• Цената е намалена.
  • Свеж
2X Супер Светло 3570 Led Проектор Леќа P13W SH23W PSX26W светилки drl Авто Магла Canbus Автомобил Дење Работи Светлина 12V/24v Бела

2X Супер Светло 3570 Led Проектор Леќа P13W SH23W PSX26W светилки drl Авто Магла Canbus Автомобил Дење Работи Светлина 12V/24v

 
DEN 1039.20
DEN 728.00

Стока
Во продавницата

2 X Супер Светло 3570 Led Проектор Леќа P13 W SH23 W PSX26 W светилки drl Авто Магла Canbus Автомобил Дење Работи Светлина 12 V/24v Бела
LED Чип : 3570 Чип Led Моќ : 72 W 2018 најновата LED Чипови Напон : DC12-24 V Лумен:900 LM Текст Тековната:0.9 НА (CANBUS)
Сите Алуминиумска конструкција
Замена за акции излез халоген светилки
Едноставна installtation(Без Модификација е потребно)
животен Век : 20000 час
Answer : ___________________________ Note : со Оглед на LED светилки имаат пониски wattage од акции 55 W халоген светилки, затоа кога инсталирање на некои понови возила, можеби ќе треба да додадете оптоварување отпорници или специјални жици се подигнат за да се обезбеди правилно функционирање. Забелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем. **Ве молиме проверете Приклучок на вашиот стар светилка пред купување** **Оваа Сијалица не е за светла или висок зрак светлина! ***Ние препорачуваме професионална инсталација.


Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Бела, Златна 3000K
Име На Модел:
p13w
Објектот Тежина:
100
Интерфејс Тип:
p13w
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Напон:
12V/24V
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Wattage:
72
Бренд Име:
MAXGTRS
Lumens:
800

Поврзани производи