• Цената е намалена.
  • Свеж
4PCS/ B201X Сала Отвори Циклусот Split-Core Current transducer 10A сала ефект трансдуцерот

4PCS/ B201X Сала Отвори Циклусот Split-Core Current transducer 10A сала ефект трансдуцерот

 
DEN 1296.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
B201 X серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект и нула баланс метод,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола. Тоа обезбедува точна електронска мерење на DC, AC или пулсова струи.
Електрични податоци
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
B201 X-10 A
B201 X-20 A
B201 X-30 A
B201 X-50 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
10
20
30
50
А
Мерка опсег(Ip)
20
30
45
75
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 1000
1 : 1000
1 : 1000
1 : 1000
Т
Мерка resister
960±0.1%
490±0.1%
306±0.1%
169±0.1%
Ω
Номинална излезна
10
20
30
50
ма
Серпентина resister
36
36
36
36
Ω
Напон
±12,±15
V
Потрошувачка На Енергија
≤20+ Ip X(Нп/Ns)
ма
Надомести тековна
@Ip=0 ±0.15
ма
Форумот лебдат
@ -40~+85 ≤±0.5
ма
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Вкупно прецизност
≤±0.7
%
di/dt точно да се следи
>50
A /µS
Време на одговор
@100 A/μ S,10%-90% ≤1
µS
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 2.5
KV
Пропусниот опсег
@ -1db DC~100
KHZ
Апликации
·AC променлива брзина дискови
·Статички конвертори за DC мотор дискови
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Вклучен Режим за Напојување (SMPS)
·Напојување за заварување апликации
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation : 1 : +15 V 2 : -15 V 3 : I0 UT 3 : NC
Упатства за употреба
1. Кога струјата ќе се мери оди преку сензорот за близина, на напон ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот сегашните и излезниот напон се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
26
g


Карактеристики на производот

Серпентина Структура:
Toroidal
Број На Модел На:
B201X 10A
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer

Поврзани производи