• Цената е намалена.
  • Свеж
2018 нови 1100 1000mm автоматско контура сечење плотер ласерски оптички око винил плотер машина бесплатен превозот во русија

2018 нови 1100 1000mm автоматско контура сечење плотер ласерски оптички око винил плотер машина бесплатен превозот во русија

 
DEN 38836.80
DEN 36895.00

Стока
Во продавницата


Модел : LISU-S1100 S
stepper моторни Aoto ласерски сензор за сечење плотер
Max. хартија хранење ширина 1100mm
Max.сечење ширина 1000mm
AAS(Опционално) : Точни Усогласување на Системот,операторот може едноставно да се стави на сензорот во близина на првиот знак и тоа ќе го прочитаат сите знаци сите од себе,што е многу побрзо и поудобно потоа другите системи кои се чини слично на нашиот систем.
Ролери : висока прецизност увезени Ролери,има долг работен век и обезбедува нема форумот хранење долго растојание.
Превоз : челична рамка со линеарна стапка,што е со повеќе сечење притисок кој е прилагодлив лесно,и тоа е добро во топлина дисперзија.
Алатка за носење : за разлика од обичните оние,нашите Превозникот има 3 лежишта внатре што ја прави алатка за претворање на повеќе стабилна и флексибилна.
DSP : На DSP контролер доаѓа со брзо брзина на обработка и одлична стабилност. Тоа е сосема како управувано од страна на високо поделиме на постојана електрична енергија проток.Вграден-во Близина на штета,Остар Агол на штета и Coreldraw,CAD директен излез.
USB : на Располагање со двете У флеш диск и USB кабел,ги исполнува упатствата за корисници преферираат или онлајн или off-line комуникација.
Рамка : на рамката на машината е направена на воздухопловството алуминиумски профили,што е силна и обезбедува стабилна сечење особено за време на брзо обработка.
Притисок Бар : притисокот е прилагодлив, па тоа е многу полесно да сечење подебел материјал.
Водителка на Уред : за да ослободите корисниците од неволји,ние се обидуваме се потрудиме да се грижи за секој посебно,на пример на водење уред,водичи и штити жица ефикасно.
Скала Плоча : тоа е корисно да се измери материјал големина лесно.
Лента Налепница : тоа им помага многу да се поправи лента цврсто за долгорочна употреба,нашите корисници се многу среќни за оваа мала, но корисна уред.
Пример :


Карактеристики на производот

Сечење Должина:
неограничен број на
Напон:
AC160V-240V,50-60HZ
сечење брзина:
800mm/s
Сечење Ширина:
1000mm
Машина Притисок:
800g
Повторете Сечење:
Yes
Возачот:
серво
Макс Хартија Siz:
1100mm
Број На Модел На:
LISU-S1100S
Хартија Храна Ширина:
1100mm
Бренд Име:
LIW
Тип:
Dot-matrix
Интерфејс Тип:
РС-232USB или У Флеш
посилна стојат:
Јазик формат :
DMPL,HPGL
Екранот :
тој LED Дисплеј со Кинески и Enlish
Возење Систем :
DSP 64 Под-Dvide висока прецизност чекор моторни
Интерфејс :
РС-232USB или У Флеш
Механички резолуција :
0.0191 mm/чекор
Повторување на прецизност :
0.127 mm(0.00049)
Memoray :
512k може да се ажурира за да 8M memorar
Max. сечење брзина :
Целата сечење
Работна Влажност Enviromental :
5%-95% не coagulate вода

Поврзани производи