• Цената е намалена.
  • Свеж
WCB-30 370w 30l/мин електрична пумпа за масло опрема пумпа за висок вискозитет опрема масло пумпи

WCB-30 370w 30l/мин електрична пумпа за масло опрема пумпа за висок вискозитет опрема масло пумпи

 
DEN 12960.00

Стока
Во продавницата


WCB СЕРИЈА ОПРЕМА ПУМПА ЗА МАСЛО
Структурни карактеристики :
Постојат опрема, бунари, пумпи, бунари печат формирана. Опрема топлина третираат со висока цврстина и сила, и се вратило се инсталирани со оперативен во заменливи bushings. Сите делови на пумпата се подмачкани со излезен медиум кога пумпа работа автоматски да се постигне.
Таму се добро дизајнирани пумпа се исцеди и да се врати sump, опрема за да го издржат вртежен момент на сила при работа во најмалите, па имајќи го товари на мали, облека, високи пумпа ефикасност.
Пумпа има сигурносен вентил како заштита од преоптоварување, сигурносен вентил вкупно рефлукс исклучува пумпа за притисок оценет притисок од 1,5 пати, според вистинските потреби исто така, може да биде укинат во рамките на притисок спектар на други прилагодувања дозволено. Но, имајте на ум дека овој сигурносен вентил олеснување вентил не може да биде долгорочна работа, кога е потребно, да биде инсталирана во цевковод.
Overhang од на вретеното крајот на пумпа да видиме, стрелките на часовникот за ротација.
Апликации :
WCB Микро опрема пумпа може да се користи во нафта трансфер систем бустер пумпа; тоа може да се користи во гориво систем, пренос, компресија, вбризгување на гориво пумпа; во хидрауличниот систем се користи за да се обезбеди хидраулична моќ хидраулична пумпа; во сите индустриски области, како подмачкување на пумпа.
Употреба :
WCB Микро опрема пумпа способен за течност вискозност на 1-8 степен E neutral почиста (како што се : нафта, kerosene, дизел, масло и други минерални масла и разни растителни масла) транспортирани од еден сад во друг сад. Тоа може да се подобри ефикасноста на работата, намалување на работната интензитет, затоа, погоден за комерцијални, индустриски, земјоделски и други индустрии за нафта цели. За испорака на цврсти честички и влакна, на не-корозивен, температура не повисока од 80 степен, вискозност на 5 × 10-6 ~ 1.5 × 10-3 м2 / s (5-1500c St) на подмачкување на нафта или слична природа на други течности. Параметар податоци :
МОДЕЛ
ВЛЕЗОТ&ШТЕКЕР КОЛ.(MM)
ПРОТОК(L/min)
ГЛАВАТА(М)
ВШМУКУВАЊЕ(М)
МОЌНОСТ(W)
НАПОН(V)
WCB-30
20
30
30
5
370
220/380
WCB-30p
20
30
30
5
370
220/380
WCB-50
20
50
30
5
550
220/380
WCB-50p
20
50
30
5
550
220/380
WCB-75
25
75
30
5
750
220/380
WCB-75p
25
75
30
5
750
220/380
WCB-100
32
100
30
5
1100
220/380
WCB-100p
32
100
30
5
1100
220/380
ако имате било напон услов,pls контактирајте со нас.
КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ. ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.
ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.
ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС. НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ЗА СИТЕ ДРУГИ ДАВАЧКИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ ОД СТРАНА НА ПРЕВОЗНИКОТ. ОВА Е НЕШТО ШТО НИЕ НЕМАМЕ КОНТРОЛА НАД И Е ДОПОЛНИТЕЛЕН ЦЕНАТА НА ПРЕВОЗОТ.
НИЕ ЌЕ РЕФУНДИРАЊЕ НА ВАШИТЕ ПАРИ, АКО ОБЈЕКТОТ ЌЕ ПРИМИТЕ НЕ РАБОТАТ НА СИТЕ, ОСВЕН АКО ТОА БЕШЕ НАВЕДЕНА КАКО "ДЕЛОВИ САМО" ИЛИ "НЕ СЕ ВО РАБОТНА СОСТОЈБА." КУПУВАЧОТ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ВРАТИ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ. ОТКАКО ОБЈЕКТ СЕ ПРИМЕНИ ВО НАШАТА ЛОКАЦИЈА НИЕ ЌЕ ИЗДАДЕ НАПЛАТА.
ПРЕДМЕТИ МОРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РОК ОД 14 ДЕНА ОД ДЕНОТ БЕШЕ ДОСТАВЕНА ДО КУПУВАЧОТ.


Карактеристики на производот

Притисок:
Низок Притисок
Структура:
Опрема Пумпа
моќност:
Електричен
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Број На Модел На:
wcb-30
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен
Примена:
tranfer масло
ВЛЕЗОТ&ШТЕКЕР КОЛ.(MM):
20
ПРОТОК(L/MIN):
30
Главата(м):
30
Вшмукување(м):
5
Моќност(w):
370
Пумпа материјал:
леано железо
опрема материјал:
леано железо
Tranfer Чисти неутрален масло:
вискозност на 1-8
Цврсти честички и влакна:
не дозволува
Вискозност:
5-1500cSt

Поврзани производи