• Цената е намалена.
  • Свеж
[БЕЛА]САД МИТ RTX Серија треска capacitor 0.01 uf / 400v--10pcs/многу

[БЕЛА]САД МИТ RTX Серија треска capacitor 0.01 uf / 400v--10pcs/многу

 
DEN 5290.56
DEN 4285.00

Стока
Во продавницата


САД МИТ RTX Серија треска capacitor
МИТ Multicap високи Перформанси Кондензатори
НА CAPACITOR НОСИ ВО НОВИ ИСКУСТВА СЛУШАЊЕ
МИТ Multi Cap -RTX : Филм & Фолија Полистирен
Карактеристики :
Ниска Дисипација Фактор (DF), Квалитет Фактор (П) и ESR
На патентиран дизајн на десет слоеви на филмот-и-фолија структура на производството за да се намали ESR
Висок тековната ултра-ниска дисторзија, со висока фреквенција стабилност работа
МИТ capacitance од лансирањето , кои може да се "плашат на Небото" за да се опише , откако тема на HI-END аудио кругови . Една причина е неговата посебна структура , МИТ capacitance е сложено capacitance (Мулти капа), што значи capacitor внатрешноста е всушност мешавина на плуралитет на кондензатори поврзуваат во паралела , кои се предностите за да го направите тоа? Можете повторно да ја намали внатрешната capacitor еквивалент серија отпор и противвредност серија inductance вредност , правење МИТ capacitance кондензатори поблиску до идеалот , па сите карактеристики на некои од техничките спецификации се исто така многу добри ! МИТ 's звук рамнотежа правила, има одлична решавање на моќ , густина, текстура, но сепак, голем број на музички инструменти да се врати на чистото вистински сензуална , речиси се чувствуваат било боење претерување. Има многу добра минливи се одрази на намалување на слабите сигнал регенерација исклучително добро, прецизноста на позиционирањето, динамичен гранд сцени остар .
0.01 UF 400 V волумен 9.5 mm × 20mm


Карактеристики на производот

Пакет Тип:
преку дупка
Примена:
AC / Моторот
Структура:
Тример Capacitor
Тип:
Супер Capacitor
Бренд Име:
RONGLAN

Поврзани производи