• Цената е намалена.
  • Свеж
ТУРБО BV43 28200-4A480 53039880145 53039880127 Турбополнач За HYUNDAI Гранд Starex H-1 CRDI Товар се Патува D4CB 16V 2.5 L 170HP

ТУРБО BV43 28200-4A480 53039880145 53039880127 Турбополнач За HYUNDAI Гранд Starex H-1 CRDI Товар се Патува D4CB 16V 2.5 L 170HP

 
DEN 16631.52
DEN 15135.00

Стока
Во продавницата


•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите. бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!
•Ако постои компјутер грешка со некој производ и тоа не е во парк, ќе бидете известени веднаш и наплата ќе се издаде во рок од 3 дена.
Повратните информации :
Ние се стремиме да се направи она што е потребно за да се добие објект за вас и се надевам дека сте задоволни со вашиот купување. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно.5 L 170 HP НОВИ
Турбо модел :
GT1749 S
Дел Број :
28200-4 A480 282004 A480
ОЕМ Број :
53039700145 53039880145 53039880127 53039700127
Апликацијата Автомобили :
За Hyundai Гранд Starex CRDI/H-1 Товар/ Travel CRDI(D4 CB 16 V) 2. Дозволете ни да знаеме што не е во ред и ние секогаш ќе ви даде корист на сомнеж.18 BVAXC Дел Број 53039880145 Претходната Верзија 53039880127 Производителот Дел Број 53039700145 53039700127 Опис За Hyundai Гранд Starex OE Број 28200-4 A480 282004 A480 Зафатнина Од 2.купувачот презема сите ризици и одговорност доколку тие се одлучат да го инсталирате без стручна помош.
По продажба :
•Турбина школка нула ,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот е припаѓаат на нашата гаранција опсег.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.5 L 2007
Моторот :
D4 CB 16 V 2. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа.
-П : Може ли да се купи на различни модели во едно време?
A : Да, ние може да combinate на пратката.5 L ДИЗЕЛ 170 HP
Кул :
вода за ладење и масло за подмачкување
Т urbo Модел BV43 BV43-2074 DCBAA/419.
-П : Како можам да ги пронајдат мојата цел?
A : Откако вашата нарачка е предаден, ќе можете да се логирате во вашиот Али изразат сметка.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : (Купувачи И Продавачи, за прашања И Одговори)
-П : Како ви се случува да брод од мојата цел?
A : Обично, Ние организираме на пратката од страна на EMS,DHL,Fedex и Воздухот Пост. Врати пакет мора да биде под бренд нова состојба.5 L 2497 кзм Мотор D4 CB 16 V Гориво Дизел Мотор Брзина 4000 KW 125/170 HP Турбина Домување AR VTG Апликации 2007 - За Hyundai H-1 Товар се Патува CRDI Мотор D4 CB 16 V 2007 - За Hyundai Starex CRDI Мотор D4 CB 16 V
Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата.
-П : Може ли да се добие попуст ако јас цел повеќе?
A : Да, доколку имате повеќе нарачки, ве молиме контактирајте со нас за да добиете специјален попуст.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака.
Ако добиете информации за производот и не се задоволни, ве молиме контактирајте со нас. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот. Ако имате технички прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас да бара да зборувате со нашите механичар на должност.
•Професионална инсталација и/или помош е силно да се предложи.
-П : Колку долго ќе потрае за бродот на мојата адреса?
A : нормален превозот времето е 5-10days,во зависност од тоа во која земја се наоѓате. Треба да постои следење на информации за вашите пакети, како и на веб-сајт во кој може да се пронајдат вашата нарачка.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.
•Ако сакате да контактирате со нас : ве Молиме испратете ни онлајн порака.
-П : Кога ќе брод мојата цел?
A : Откако ќе добиете потврда на уплатата, ние ќе се обидеме потрудиме да брод цел во рок од 24 часа откако вашата уплата е потврдена.
•Ние да преземат дополнителни чекори и да се грижи да бидете сигурни дека вашиот пакет пристигнува неоштетени и како рекламира, сепак, грешки не се случи, и комуникација е клучна во овие случаи.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Име На Модел:
BV43 53039880145 28200-4A480 За Hyundai Гранд Starex H-1 CRDI D4CB
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
28inch
Модел Година:
2007-
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Турбина Вратило-42CrMo;Турбина Тркало-K418; Турбина Домување QTSiMo
Објектот Висина:
28inch
Автомобил Производител:
Hyundai
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Зајакнување на Моторот на воздухот
Објектот Должина:
28inch
Објектот Тежина:
8.5kg
Турбо Модел :
BV43 K03 Турбо Турбополнач
Дел Број:
28200-4A480 282004A480 28200 4A480
ОЕМ број:
53039700145 53039880145 53039880127 53039700127
Апликацијата возило:
За HYUNDAI Гранд Starex CRDI / H-1 CRDI Товар се Патува 2007 - 2.5 L
Примена на моторот:
D4CB 16V ДИЗЕЛ 2.5 L 170HP 2007-
Кул:
вода за ладење и масло за подмачкување Турбо Турбополнач

Поврзани производи