• Цената е намалена.
  • Свеж
UM6700 Дигитални Преносни Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер 1.0-280mm,0.05-11.8 инчен (во Челик)

UM6700 Дигитални Преносни Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер 1.0-280mm,0.05-11.8 инчен (во Челик)

 
DEN 7920.00
DEN 7049.00

Стока
Во продавницата


Примена
Се користи за мерење на дебелината и отпорност на садови под притисок, хемиски опрема, котли, масло резервоари, итн. во индустриите на нафта, бродоградба, моќ станица, и машинско производство. Материјали мери : било тешко материјали, вклучувајќи и челик, од леано железо, алуминиум, црвена бакар, месинг, цинк, кварц стакло, полиетилен, ПВЦ, сиво леано железо, нодуларна леано железо и други ултразвукови бранови добро проводници материјали.
Висока резолуција на мерење на
Сонда за автоматско нула калибрација за систем за корекција на грешка
Две Точки за калибрација функција.Звук-Брзина-Калибрација функција
Според познат дебелина мерење на Звук-Брзина.
Фати вредноста на минималната дебелина.
Статус индикатор на спојка и ниско ниво на батеријата.
Авто спиење и автоматско исклучување функција за да се зачува животот на батеријата.
Хуманизирано облик дизајн,компактен и пренослив,Може да се користи во суровата средина.
Спецификации
1)Дисплеј : 4.5 цифри LCD со ЕЛ осветлување.
2)Оперативниот принцип : ULTROSONIC
3)Мерен опсег (метрички/imperial) : 1.0-280mm,0.05-11.8 инчен (во Челик).
4)Звук Брзина Спектар : (500~9000) m/s
5)Резолуција : 0.1 mm;
6)Точноста : (0.5%H+0.1)mm, зависи од материјалите и услови
7)Единици : Метрички/Кралскиот единица избор.
8)Напојување : 4x1.5 AAA големина (А-4) на батеријата 1
9)на Батеријата индикатор : индикатор за слаба батерија
10)работни услови : 0-+45(32-104),90%RH
11)Димензии : Главната Единица 140mm×60mm×22mm
12)Сјај Тежина : 1 KG


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
UM6700
Со Светлото Или Не:
Yes
Екранот:
4.5 цифри LCD со ЕЛ осветлување
Звук Брзина Спектар:
(500~9000) m/s
Оперативниот принцип:
ULTROSONIC
Резолуција:
0.1 mm
На точноста:
(0.5%H+0.1)mm
Работни услови:
0-+45(32-104),90%RH
Мерен опсег (метрички/imperial):
1.0-280mm,0.05-11.8 инчен (во Челик).

Поврзани производи