• Цената е намалена.
  • Свеж
20 компјутери -(8.731 mm) (11/32 0.3437 Инчи) Хром Челична Носечка Топки Појачани Хром G16 Прецизност AISI 52100 За Линеарни Упатство

20 компјутери -(8.731 mm) (11/32 0.3437 Инчи) Хром Челична Носечка Топки Појачани Хром G16 Прецизност AISI 52100 За Линеарни

 
DEN 261.12

Стока
Во продавницата


Состојба 100% сосема нов
Во Парк Да
Топка со Дијаметар од (8.731 mm) (11/32" 0.3437" Инчи)
Топката Материјал Хром челик
Количина 20 компјутери
Одделение 16
Одделение 16 Хром челична носечка топки се широко се користат во прецизни топката лежишта како и повеќето aerospace, транспорт и индустриски апликации. Хром (Cr) има тенденција да се зголеми тврдост, цврстина и отпорност на абење на челик. Хром челик е хром легура јаглероден челик, не хром позлатен челик.
Хром челични топки имаат одлични површина квалитет, висока цврстина и висока товарот капацитет како резултат на преку стврднување (Rockwell C 60-66). Хром челик е aproximetly 96% железо и способни да бидат привлечени од магнет.
Топки имаат положено Сертификат за Квалитет ISO9001 Системот, SGS Извештај во согласност со Ro HS Стандардот. Тие се еколошки не-токсични. Ве молиме да бидат сигурни да го користите.
Во светот превозот. Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 Часа од плаќање се примени. Објекти обично се испраќаат тој ден ако уплата пред 17 : 00 часот од понеделник преку петок. Плаќања примени по 17 : 00 часот во петок ќе бидат испорачани следниот понеделник. Ние брод предмети дневно за да се обезбеди брза испорака.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации значи сè за нас. Ве молиме да ја напуштат повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме слободно пред да замине повратни информации. Ние ќе направи максимални напори за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со прекрасен решение.
Поголеми нарачки повеќе од 10.000 КОМПЈУТЕРИ, или треба и други челик критериуми, други дијаметри како се движат од 0,3 mm ~ 60mm, ве молиме кликнете сега! Ние би сакал да се прифати сите барања и да ги задоволи секој клиент е барања со висок квалитет, добра цена и брза испорака!


Карактеристики на производот

Капацитет На Моторот:
Не Се Смета
Број На Модел На:
AISI52100, 100Cr6, Gcr15, SUJ2, 1.3505
Структура:
круг топка
Премази:
No
Материјал:
Хром Челик
Примена:
Прецизни лежишта, кочница, управување, линија вратило, лизгачи, castors
Сертификат:
ISO SGS RoHs
димензија:
(8.731 mm) (11/32 0.3437 Инчи)

Поврзани производи