• Цената е намалена.
  • Свеж
Мултифункционален A3 Големина Flatbed Ув Печатач Стакло Козметички Ув Печатење Машина

Мултифункционален A3 Големина Flatbed Ув Печатач Стакло Козметички Ув Печатење Машина

 
DEN 143520.00

Стока
Во продавницата

Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање. Што е печатење цена?
Обично,1.голф итн
мастило
Заштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастило
Напон
AC100~120 V/AC220~240 Vself ?прилагодување,50/60 Hz±1 Hz
моќност
работен режим 60 W
подготвени на чекање не повеќе од 20 W
возачот
ПРОЗОРЕЦОТ XP/7
Опкружување При Работа
Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80%
Лекување начин
LED светилка лекување,25000-30000 часа
Супер долгата употреба на времето
Пакување и испорака
1.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A3
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-LED MINI4 ув печатење машина
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
173 дик(A3 целосна големина)
Брзината На Печатење Во Боја:
173 дик(A3 целосна големина)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
Ное-06
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Големина:
800*750*650mm
Модел:
A3 големина
боја:
CMYKLMLC или CMYKWW
Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Софтвер:
Rip софтвер
Плоча Тип:
Flatbed Печатач
Боја & Страница:
multicolor
Број На Модел На:
AR-LED MINI4 ув печатење машина
Тип:
Дигитален Печатач
Поддржува Мрежа За Печатење:
Yes

Поврзани производи