• Цената е намалена.
  • Свеж
Патент Дизајн 12w Lumiled RGB led градина светлина полна боја led тревник led светилка трева осветлување DC24v компатибилен со DMX протокол

Патент Дизајн 12w Lumiled RGB led градина светлина полна боја led тревник led светилка трева осветлување DC24v компатибилен со

 
DEN 44091.84

Стока
Во продавницата

Патент Дизајн 12w Lumiled RGB led градина светлина полна боја led тревник led светилка трева осветлување DC24v компатибилен со DMX протокол, 12pcs/многу големо ! DHL /ФЕДЕКС /EMS бесплатен превозот !
Опис
DC24v 12w Lumiled RGB led градина тревник светилка
-Точка законик : ХЛ-012-Д3-RGB-01
-Тела домување надворешен дијаметар : 492mmx140mmx92mm
- Осветлување извор : 6pcs висока моќност Lumiled 3-во-1 rgb led диоди
- Зрак агол : 25 или 38 степен
- Домување третман : Алуминиум печење лак финиш со станбен се оксидира рамка + калено стакло
- Кабелот за напојување : IP66
- Номинална напон : DC24v
- Макс.актуелни : 0.5 A
- RGB модел компатибилен со DMX протокол
- Номинална моќност : 12 W
- Безбедна работна температура : -40°C- +45°C
- На животниот век : ≥50000 часа
- Тежина : 1.78 KG
- CE & ROHS
- 3 години гаранција
- DC24 V 12w Lumiled rgb led градина светлина слика :
Напомена :
1. За руски клиенти , ние ќе брод на товар од ЕМС или Посебни Авиокомпанија услуга ,ви благодариме.
2. DC12-24v & глобална напојување за AC100-240v влезен напон бела боја тип исто така е достапен,ве молиме контактирајте првата ако треба,ви благодариме.
- Повеќе Фотографии за овој 12w Lumiled бела боја led градина светла :
Нашата фабрика е професионална отворено led светилка работилница покажува :
НЕГА :
Обично ние ќе треба околу 10-12 работни денови за производство и тестирање на оваа DC24v 12w Lumiled rgb led градина светлина пред нив би можело да се превозот надвор, па ако сте итно да се добие, а не да се чека за овој подготвени време, ве молиме не поставувајте со цел,ви благодариме за вашето разбирање.
-
- ве молиме остатокот увери купување,вашата satisfiction ,нашите извршување најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Превозот :
Ние брод во светот од експрес од DHL,UPS-от,FEDEX .. Објектот ќе биде испратена до твојата адреса наведени во aliexpress. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса и поштенски код е точен. Ќе бидете известени со следење на број откако пратката е направен.
Купувачите Информации :
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки. Ние сме во состојба да преземе било каква responsibilty за Сопствени задоцнување или данок. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање.
Превозот Време :
Сите примероци ќе бидат испратени во рок од 3( Три) дена по исплата е расчисти. Тоа трае околу 5-7days за пристигнувањето на пратката.
За Предмет :
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна.
Сепак, за да се избегнат било какви потенцијални oversights, јас respectfully барање вашата поддршка ни помага да се направи оваа заемно задоволителен трансакција со темелно разгледување ставка опис и фотографии, и бара сите прашања пред купување .
Проблеми?
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Ве молиме, напишете пред да замине никакви негативни повратни информации или да се отвори било спор на али-експрес
Клиентите Задоволително :
Не двоумете се да не контактирате со било какви прашања или грижи во секое време пред и по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите. Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатно купување со нас.
Ние се страстни за нашите производи и ние се грижиме за вас, се надеваме дека може не само бизнис, туку исто така да станат пријатели со вас.
-


Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
RGB
Тип На Објект:
Тревник Светилки
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CQC,CE,FCC,PSE,VDE,ГШ,ССА,RoHS,EMC,LVD,CCC
Број На Модел На:
TP-ХЛ-012-Д3-RGB-01
Заштита Ниво:
IP66
Тело Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
BINFU
Употреба:
празник
Карактеристики:
12w Lumiled rgb led трева осветлување,предводена од законот светилка,патент дизајн
Гаранција:
3 година
Напон:
24V
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Име на производ:
12w Lumiled rgb led градина светлина
Влезен Напон:
DC24V
lumens излез:
W 340lm /R50lm /G240lm /B34lm
Животен век:
>50.000 часа
Емитуваат Боја:
RGB
Водоотпорен стандард:
IP66
PF:
1.0
осветлување извор:
6pcs X RGB Lumiled 3W
Зрак Агол:
25 / 38 степен
Demension:
140 x 104 x 492 mm

Поврзани производи