• Цената е намалена.
  • Свеж
Затворена Јамка Сала тековната Сензор B200 серија dc current transducer 10A

Затворена Јамка Сала тековната Сензор B200 серија dc current transducer 10A

 
DEN 1200.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
B200 серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект и нула баланс метод,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола. Тоа обезбедува точна електронска мерење на DC, AC или пулсова струи.
Електрични податоци
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
B200-10 A
B200-20 A
B200-30 A
B200-40 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
10
20
30
40
А
Мерка опсег(Ip)
20
40
60
80
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 1000
1 : 1000
1 : 1000
1 : 1600
Т
Внатрешни resister
100±0.1%
50±0.1%
50±0.1%
50±0.1%
Ω
Номинална излезна
@Ip=±Ipn ±1±0.5%
V
Напон
+5 V
V
Потрошувачка На Енергија
≤20+ Ip X(Нп/Ns)
ма
Нула напон
@Ip=0 +2.5±0.5%
V
Нула напон лебдат
@ -40~+85 ≤±0.5
m V /
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Вкупно прецизност
≤±0.7
%
di/dt точно да се следи
>50
A /µS
Време на одговор
@100 A/μ S,10%-90% ≤500
нс
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 2.5
KV
Пропусниот опсег
@ -1db DC~200
KHZ
Апликации
·AC променлива брзина дискови
·Статички конвертори за DC мотор дискови
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Вклучен Режим за Напојување (SMPS)
·Напојување за заварување апликации
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation : 1 : +5 V 2 : ОВ 3 : V0 UT
Упатства за употреба
1. Кога струјата ќе се мери оди преку сензорот за близина, на напон ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот сегашните и излезниот напон се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
20
g


Карактеристики на производот

Серпентина Структура:
Toroidal
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Фаза:
Еден
Број На Модел На:
B200 10A
Калем Број:
Autotransformer

Поврзани производи