• Цената е намалена.
  • Свеж
Geeetech Интегрирани Кола Atmel ATmega328 Одбор со Мини USB Кабел Компатибилен за Arduino Nano V3.0

Geeetech Интегрирани Кола Atmel ATmega328 Одбор со Мини USB Кабел Компатибилен за Arduino Nano V3.0

 
DEN 268.80

Стока
Во продавницата


Опис Geeetech Iduino Нано е мал,да се заврши и breadboard-friendly одбор врз основа на ATmega328 (Ar duino Нано 3.0) или ATmega168 (Ar duino Нано 2.x). Тоа е повеќе или помалку иста функционалност на Ar duino Duemilanove,но во различни пакет. Тоа нема само DC моќност џек, и работи со Мини-B USB кабел, наместо на стандарден еден. На Нано е дизајниран и се произведени од страна на Gravitech. Спецификации : Микроконтролерски ATmega328 Оперативен Напон (логика ниво) 5 V Влезен Напон (се препорачува) 7-12 V Влезен Напон (граници) 6-20 V Дигитални I/O Иглички 14 (од кои 6 се обезбеди PWM излез) Analog Input Иглички 8 DC Струја по I/O Pin 40 m A Флеш Меморија 32 KB (ATmega328) од кои 2 КБ се користи од страна на bootloader SRAM 2 КБ (ATmega328) EEPROM 1 KB (ATmega328) Clock Speed 16 MHz Димензии 0.73" x 1.70" Моќ : На Iduino Нано може да се напојува преку Мини-B USB конекција, 6-20 V решен надворешно напојување (pin 30), или 5 V регулирани надворешно напојување (pin 27). На извор на енергија е автоматски избрана за највисок извор на напон. На FTDI FT232 RL чип на Нано е само напојува ако одборот се напојува преку USB. Како резултат на тоа, кога се работи на надворешни (не-USB) моќ, 3.3 V излез (која е испорачана од страна на FTDI чип) не е на располагање и RX и TX Порти ќе трепери ако дигитални иглички 0 или 1 се високи. Пакет листа : 1 x НАНО V3.0 ATmega328


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
ATmega328 Одбор
Бренд Име:
GEEETECH
Демо Одбор Тип:
Други

Поврзани производи