• Цената е намалена.
  • Свеж
SIM5360 SIMCOM 16 port sms модем USB модем со слободен софтвер и ВО командата IMEI

SIM5360 SIMCOM 16 port sms модем USB модем со слободен софтвер и ВО командата IMEI

 
DEN 33600.00

Стока
Во продавницата


SIM5360 SIMCOM 16 port sms модем USB модем со слободен софтвер и ВО командата IMEI
1. SIM5360 A
- Dual-Band GSM/HSPA+ 850/1900 MHz
- Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
2. SIM5360(J) E :
- Dual-Band GSM/HSPA+ 900/2100 MHz
- Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
3. SIM5360 J(D) :
- Dual-Band GSM/HSPA+ 800(850)/2100 MHz
- Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
4. GPRS мулти-слот класа 12
РАБОТ мулти-слот класа 12
Клучни Карактеристики
♦Исто како и една 16-канал опрема работат во исто време
♦16 вметнете SIM картички(голем или мал)
♦Конекција со компјутер преку податочна линија бидат интегрирани со Сериски порти
♦Секој канал со посебен прекинувач
♦Секој поединечен модул се урнат
♦Индустриски шасија, домот школка
♦3 G фреквенции : 850/1900, 900/2100 или 850/2100
♦GSM фреквенција : 850/900/1800/1900 MHz
♦16 x SIM картичка(голема/мала) слотови
♦Безжичен пристап до интернет
♦Во согласност со РАБОТ CLASS12
WCDMA 3 GPP ОСЛОБОДУВАЊЕ 99
♦USB интерфејс
♦16 SIM Картичката и е поддржана (Голема/Мала)
♦Опционални податоци, глас функција
♦Испраќате и примате англиски SMS во рефус
Основни Карактеристики
♦ Асинхрони, транспарентен или не-транспарентно, со максимална 14400 битови/s
♦ Baud Rate : 300-115200 битови / s
♦Автоматско baud rate : од 2400 да 19200 битови / s
♦Факс поддршка три
♦Вклучува гласовни и факс
♦V. 42, V. 42bis
♦GPRS компатибилен
♦WAP компатибилен
♦SMA Антенски Интерфејс
♦SIM Картичка Штекер
♦Моќ конектор
♦USB 2.0 со голема брзина
♦Контрола преку НА команда
Примена
♦ Големи трговски центри, супермаркети
♦ Професионален пазар, големи трговци на големо
♦ Големи хотели,големата забава
♦ Големи агенции
♦ Транспорт, логистика индустрија
♦ Големи претпријатија и институции
♦ Големи болници, големи книжарница
♦ Весник, телевизија и радио станици
♦ Нафтена Компанија ( други синџир бизнис модел)
♦ Владини агенции или големи township
Хардвер Функција
♦поддршка UMTS 3 G 900/2100 850/1900 и quad-band GSM : 850/900/ 1800/1900 MHz
♦ Се исполнат ETSI GSM 2 + стандарди
♦ Класа 4 ( 2 W @ 900 MHz) Класа 5 ( 1 W @ 1800 MHz)
♦5 -24 VDC напојување (кои се директно поврзани со никел - метал hydride или литиум батерии)
♦Оперативни Температура : -20 ° C - + 55 ° C
♦Температура на чување : -25 ° C - + 70 ° C
♦Големина : 13.3x38.5x10.5 CM
Поддржани оперативни системи
-Windows (WIN7 ПОБЕДИ SERVER 2008 R2 ПОБЕДИ 8.8.1 ПОБЕДИ SERVER 2012 R2 WIN10)
-LINUX
-Mac OS X 10.3 да 10.8 Mac OS X 10.9 и над
-Windows CE 4.2-5.2**
-Windows CE 6.0/7.0
-Windows CE, 2013


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
14.4 Kbps
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Antecheng
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
ATC-WC16U-FG
wirless Модем Тип:
Edge
Тип:
Безжичната
модул:
SIM5360
Гаранција:
една година
Фреквенција:
850/900/1800/2100 mhz
is_customized:
Yes
Тежина:
5kg
Интерфејс:
USB
Модел Бр.:
ATC-WC16U-F
Тип:
Безжичната
Мрежа:
3g WCDMA HSPA+
боја:
Црна

Поврзани производи