• Цената е намалена.
  • Свеж
DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника Со 4.3 5 7 PanelDue Боја Touch Screen Контролер За 3D Печатачите CNC Машини

DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника Со 4.3 5 7 PanelDue Боја Touch Screen Контролер За 3D Печатачите CNC Машини

 
DEN 8592.00
DEN 7131.00

Стока
Во продавницата


Duet Wifi Напредни 32-Битна Електроника Со 4.3" 5" 7" Panel Due Боја Touch Screen Контролер За 3 D Печатачите CNC Машини
На Duet Wifi е напредна 32-битна електроника за контрола на 3 D принтери и други CNC машини. Таа ги има истите карактеристики како Дует Ethernet, освен обезбедување на Wi Fi конективноста наместо ethernet, целосна функција на описот е достапна на нашата вики, во резиме : Моќен 32 Битен Процесор Посветен Wifi модул Супер тивок TMC2660 stepper возачи, до 256 microstepping. High speed SD картичка и поддршка за втор SD надворешни картичка ако е потребно. Dual екструдерите на главниот одбор, до 5 повеќе екструдерите на проширување одбор. Висока Моќност оценка : Секој stepper возачот не е способен за 2.8 моторно струја, во моментов се ограничени во софтвер за да 2.4 A. кревет грејач канал кој е специјално дизајниран за висока струја (18 A). Поврзете преку КОМПЈУТЕР, таблет компјутер или паметен телефон на иста мрежа на одбор на веб интерфејс. Поставување на вашиот печатач и ажурирање на фирмверот преку веб интерфејс. Сите заеднички 3 D печатач geometries се поддржани се Прошири до 7 екструдерите со Фирмверот поддршка за мешање млазници и remapping оски да се користи висока моќност надворешни возачи. Поддршка за Panel Due : целосна боја графички екран на допир Предвидени со Molex компатибилен приклучок и crimps како и ferrules за моќ и грејач терминали. На Panel Due е боја touch screen контролер за Дует и други 3dprinting електроника кои го поддржуваат тоа. На одбор за контрола и фирмверот поддржуваат 3 големини на екран : 4.3", 5" и 7", на две резолуции : 480×272 (4,3-инчен прикажува) или 800×480 пиксели (5 - до 7-инчни дисплеи). Имајте на ум дека со пониска резолуција на 4.3" екран значи дека тоа не може да се прикаже како многу информации на екранот – на пример, на максимум 4 екструдерите, како што е прикажано на сликата. Ве молиме имајте на ум дека во моментов ние не сме снабдување 7" прикажува како ние не бевме задоволни со квалитетот на нашите последната серија од 7" lcd екрани и се во потрага по нов добавувач. 5 V енергија од домаќинот на 3 D печатач контролер. 2-жица async сериски интерфејс со 3.3 V сигнал ниво (5 V толерантни текст). Конекции за да го надворешниот приклучок за SD картичка која е вклучена во повеќето компатибилен прикажува е достапна преку 10-начин лента кабел конектор за верзија 2.0 Panel Due одбори. 4-wire кабел за да го поврзете Panel Due на вашиот контролер одбор за сериски и моќ конекции. На одбор за контрола без екранот е исто така на располагање сепак 4.3", 5" или 7" SSD1963 LCD панелот е потребно и инструкции за Дејвид Crocker е Panel Due блог мора да се следи. Врз основа на Duet Wifi од Think3d Print3d и Esher3d, види www.duet3d.com за оригиналниот Duet Wifi информации. На оваа репродукција/измена не е одобрена или поддржано на било кој начин од страна на Think3d Print3d или Escher3d". ако у сакате 7inch, plz контактирајте со нас пред да се направи нарачката Пакет Листата : 1pc Duetwifi Одбор(не оригиналниот), 1pc Panel Due екран, 1pc connecte кабел, 10pcs скокач, 8pcs 4pin приклучоци, 6pcs 3pin приклучоци, 7pcs 2pin приклучоци


Карактеристики на производот

Големина:
4.3inch, 5.0inch, 7.0inch
Број На Модел На:
DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника
Бренд Име:
FYSETC
Тип На Објект:
Матичната плоча

Поврзани производи