• Цената е намалена.
  • Свеж
плотер машина со WIFI камерата автоматски се намали / Налепница сечење plotten машина/винил налепница машина 1000G

плотер машина со WIFI камерата автоматски се намали / Налепница сечење plotten машина/винил налепница машина 1000G

 
DEN 41232.00
DEN 39170.00

Стока
Во продавницата

Добредојдовте дојде нашата продавница Модел : Lisu-CT24 Max хартија хранење ширина : 720mm Макс сечење ширина : 610mm Оваа машина има wifi и камерата автоматски се намали Забелешка : Оваа машина има две боја,една боја е зелена боја,другата е бела боја,па ве молиме изберете што боја ви се допаѓа. на оваа машина не е голема,па нозете не стандардна конфигурација,некои купувачот треба,може да се купи од овој линк : овој линк за сечење плотер стојат нозете одговараат за Lisu-CH24 модел. На Lisu-H15(15" занает машина) сечење плотер е патентиран производ from Lisu-H15 занает машина има изгради во камерата,тој нуди нови и паметни автоматски функции кои се идеални за работа со било бои на материјал и марко.Тоа е вистински 100% автоматски печати и намалување на машина.Паметни и висока прецизност. Внимание : 1.Сите машина доаѓаат со flexi STARTER НЕБОТО 12. 2.Бела /Зелена две бои опција,ве молиме да ни кажете што е боја треба пред место цел.Инаку,ние ќе испорака случаен избор. H серија без WIFI 1.Поддршка автоматски контура се намали,машина може да се бара и да се справат со марк поени автоматски со камера.Висока прецизност и паметни. 2.Далечинскиот управувач и една клучна ажурирање : Независни firmware-от,корисникот може да го ажурира најновите firmware-многу лесно. 3.4.3" touch екран,висока резолуција,со висока дефиниција 4.АПЛИКАЦИЈА интерфејс : Корисникот може контрола на машина со телефон стан 5.Висока-брзина 32bit М4 аритметички микропроцесори.8 M merrory.Стабилна и висока прецизност машина,мазна и тивко. 6.Висока прецизност на системот за контрола и механички дизајн.Користиме високо preicison челик оски,и независен систем за контрола. 7.Едноставен и пристоен outlook дизајн.Alumimum легура тело.Многу бои опција. 8.LED светло бар,корисникот може да ја менуваат бојата во слободно. 9.Мулти јазици не се достапни. Не serrated рабови кога сечење 1mm писма Lisu сечење плотер PK Други сечење плотер Lisu сечење плотер Други сечење плотер 4.5 инчен high-definition екран на допир,богати и лесно да се користат и Други сечење плотер користите копчиња,краток долговечност и копчиња се senselessly.Сиромашните корисничко искуство камерата автоматски се обликуваат сечење,паметни, висока прецизност Други сечење плотер користете црвена точка или сензор, бавна брзина, сиромашните точноста, сложена операција Огромна сила електромагнетниот, единствен притисок други сечење плотер со shrapnel-тип на превоз, притисок е мал, лесно да предизвика жешка деформација по долго време се кандидира. висока цврстина челик трње ,да се спречи лизгање и Други сечење плотер користи алуминиум knurling бар,лесно да се полира, материјал лесно да се лизга во униформа притисок двојно извори малку тркала,за подебел материјал Други сечење плотер користат гумени бар, може да не намалување на дебел материјал.
1.ЗА ПРЕВОЗОТ Ние ќе ве информира со следење Не по е-маил штом вашата цел е испраќаат надвор. обработка на време : 1-3 дена превозот време кога предметите се подготвени во парк ,3-5 дена кога објектот е надвор од акциите. Серија цел,ве молиме потврдете го времето за испорака со продажбата. Проценка 4-7days на ЕУ,Северна Америка,Austrialia.Можеби повеќе превозот време, поради царинење задоцнување или други прашања.Ова е надвор од нашата контрола
2.За Увоз Даночни Цени на нашиот сајт не вклучувајќи го и данокот на вашиот царински. Нормално, Everbeyond превозот услуга партнери, вклучително и со Fed Ex, DHL и ЕМС, итн., ќе ги плати соодветните даночни за купувачот однапред и пост ќе данок бил подоцна од датумот на приемот на производот. Ве молиме следете ги превозот компанијата инструкции да се вратат на данок ако било данок.


Карактеристики на производот

Возачот:
Дигитални DC stepper мотор, микро чекор возење
Повторете Сечење:
Yes
Бренд Име:
LIW
Макс Хартија Siz:
720mm
Машина Притисок:
50-1000g
Напон:
AC100~240V/50Hz~60Hz
Број На Модел На:
Lisu-CT24
Сечење Ширина:
610mm/24inch
Тип:
Dot-matrix
Хартија Храна Ширина:
490mm
Сечење Должина:
Без лимит
сечење брзина:
750mm/s
Интерфејс Тип:
USB flash/USB кабел/wifi(изборен)
Контура намалување на:
камерата автоматски
Интерфејс:
USB flash/USB кабел/wifi(изборен)
Софтвер:
Flexi /Artcut
Макс сечење дебелина:
2.5 mm
Механички прецизност:
0.025 mm
плоча:
32bit ARM cortex М4 MCU,8M меморија. Поддршка на далечинскиот управувач и една клучна за ажурирање
Локација На Чекање:
Врзани на системот. поставете потекло слободно
команда:
HP-GL, DMPL
плоча:
32bit ARM cortex М4 MCU,8M меморија. Поддршка на далечинскиот управувач и една клучна за ажурирање
Оперативен Систем:
Windows2000/XP/2003/win7/ 2003 x64/win7 x64

Поврзани производи