• Цената е намалена.
  • Свеж
NAST25ZZ Ролери Следбеници Имајќи 25*52*20mm ( 1 парче ) Separable Тип Со Страничните Плочи NAST25UUR Лежишта

NAST25ZZ Ролери Следбеници Имајќи 25*52*20mm ( 1 парче ) Separable Тип Со Страничните Плочи NAST25UUR Лежишта

 
DEN 974.88

Стока
Во продавницата

SEPARABLE РОЛЕРИ СЛЕДБЕНИЦИ FUSHI Ролери Следбеници се лежишта наменета за надворешниот прстен ротација, во кој игла со ролки се инкорпорирани во дебели ѕидови надворешниот прстен. Ролери Следбеници вклучуваат separable и не-separable видови. Овие лежишта се достапни во различни видови за да одговараат на речиси секој вид на апликација. Тие се користат за брегасти механизми и за линеарни движења на пренесување на опрема. ДИМЕНЗИИ Модел : NAST25 ZZ Тип : Separable Ролери Следбеници Големина : 25x52x20mm Количина : 1 Компјутер БРОЈ за ИДЕНТИФИКАЦИЈА Некои примери на број за идентификација на Ролери Следбеници се прикажани подолу. За важечките ролери водич метод, печат структура и обликот на надворешниот прстен од страна површината, се однесуваат димензија табела на секоја серија. МОНТАЖА 1 Во случај на штит и запечатени видови, натпревар страна површината правилно да го парење седење површината назначена со димензија на прикажани во димензија на маса, и да ги поправат. (Види Сл. 1.) 2 Кога монтажа Ролери Следбеници, обрнете посебно внимание за да се избегне поставување на нафта дупка на внатрешниот прстен во рамките на вчитување зона. Ова може да доведе до краток имајќи живот. (Види Сл. 2.) 3 Кога монтажа Затворен Тип Separable Ролери Следбеници, не се причина на страна плочи за да падне. Ако тие падне, наместете ги повторно во место грижа за да се избегне оштетување на печат на усните. 4. Во случај на Ролери Следбеници без внатрешен прстен, вратило бара термичка обработка и брусење заврши. Се препорачува површинска цврстина на вратило е 58-64 HRC, и се препорачува грубост на вратило е 0.2 um Ra или помалку. Исто така, на надворешниот прстен и кафез се водени од страна површини на монтирање делови. Затоа, препорачливо е дека страничните делови на монтирање делови се заврши со мелење или барем од страна на обработка. (Види Сл. 3.) 5 Во Не-separable Ролери Следбеници, страничните плочи се прес-опремени. Затоа, при монтирање на Ролери Следбеници, не им помогнам на страна плочи.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
FUSHI
Број На Модел На:
NAST25ZZ
Капацитет На Моторот:
25*52*20mm
Површина Грубост:
Ра 0.05
Материјал:
52100 Хром Челик
Структура:
Ролери Следбеници Имајќи
Премази:
Antirust Масло

Поврзани производи