• Цената е намалена.
  • Свеж
инверторот 12v 220v 1000w ac dc инвертер 1kw 12v влез излез 220 v

инверторот 12v 220v 1000w ac dc инвертер 1kw 12v влез излез 220 v

 
DEN 2544.00
DEN 2290.00

Стока
Во продавницата


инверторот 12v 220v 1000w ac dc инвертер 1kw 12v влез излез 220 v
Производи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Изменета синусен облик излез waveform; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска над-струја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TE-1000 M-121 TE-1000 M-241 TE-1000 M-122 TE-1000 M-242 Номинална Моќност 1000 W 1000 W 1000 W 1000 W DC влезниот напон 12 V 24 V 12 V 24 V AC излезен напон 100 V/110 V/120 V НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V/230 V/240 V AC Не-оптоварување тековната 0.5 0.25 НА ЕДЕН 0.5 0.25 НА AC излезна фреквенција 50 Hz/60 HZ AC излез waveform Изменета синусен облик Ефикасност >88% >90% >88% >90% DC влезниот напон спектар 10.5-15 V 21-30 V 10.5-15 V 21-30 V Низок Напон Аларм 10.5±0.3 V 21±0.3 V 10.5±0.3 V 21±0.3 V Нисконапонски Исклучување 10±0.3 V 20±0.3 V


Карактеристики на производот

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
250*165*50mm
Влезен Напон:
12V/24V
Излезна Струја:
0-9A
Излезниот Напон:
110V/120V/220V/230V/240V
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
Тежина:
2.5kg
Број На Модел На:
TEM-1000W
Излезна Моќност:
0-1000W

Поврзани производи