• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100468303 за Seagate 3.5 SATA 250GB хард диск поправка податоци за обновување

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100468303 за Seagate 3.5 SATA 250GB хард диск поправка податоци за обновување

 
DEN 710.40

Стока
Во продавницата

За ретко одбор број, треба да се определи РЕВ. Ние се единствено одговорни за обезбедување на целосно функционална одбор. Кога ќе го добиете нашиот одбор, повлечете го на вашиот диск директно, да се тестира дали вашиот диск на моќ, без разлика дали дискот спин. Кога ќе се најде на одборот не можат да работат добро, тоа не е мудро да се отвори спорот директно! pls веднаш контактирајте со продавачот, ќе ви помогне да го решите вашиот проблем! Сите ние имаме ST hdd PCB, ве молиме погледнете на следната листа : 100151017 100192507 100234602 100234697 100250689 100276340 100277714 100278186 100291893 100306042 100306336 100331803 100335401 100335774 100336321 100337233 100342240 100349359 100350106 100354297 100355589 100355776 100356818 100364908 100368175 100368182 100375503 100383395 100387574 100387575 100389148 100390920 100395316 100398689 100406533 100406538 100406937 100411437 100414872 100422559 100428473 100430068 100431065 100431066 100435196 100437205 100442000 100450519 100466725 100466824 100468303 100468974 100470387 100473090 100475720 100477772 100480709 100484444 100495760 100496208 100498535 100499510 100502529 100504364 100507161 100507792 100508882 100512588 100513229 100513491 100513573 100513586 100517995 100524528 100530756 100530760 100532367 100533173 100535537 100535597 100535704 100536286 100536501 100537087 100546517 100546571 100548450 100549566 100549571 100557583 100558355 100565308 100565750 100570750 100574451 100579470 100588318 100588584 100589569 100591286 100591681 100595933 100599063 100601218 100602819 100603204 100603256 100603470 100608206 100609264 100611023 100611631 100611782 100612797 100616260 100617020 100617465 100617476 100619454 100619769 100625000 100627970 100629241 100638869 100643297 100645422 100653600 100654403 100656265 100656494 100657576 100660535 100664637 100664987 100674384 100675229 100687658 100690899 100696152 100706008 100710248 100717520 . инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор. Ние не може да гарантира вашиот диск да се санираат со замена на хард диск ПХБ; 6) Ќе треба да ги трампа на bios-от чип пред вас размена на PCB одбор, како што е нашиот водич налепница прикажани, со цел да се направи замена одбор компатибилен со вашиот хард диск; 7) не е на купувачот одговорност да знам дали одборот е соодветна за неговата хард диск модел; 8) Ние не предлагаме еден кој нема професионални хард диск технологија знаење, и не tools нема способности да се купи овој одбор, освен ако не може да се најде некој да ви помогне да се поправи хард диск.2 Ако не, pls проверете уште еднаш вашиот диск проблем, можеби и во други делови ќе има проблем, исто како и на главата, итн. Сите Пхб биле тестирани пред превозот; 4) се користат за обновување на податоци/repair прашања, на PCB одбор има се тестирани и се во добра работна состојба. Нема враќање/размена политика; 5) Хард диск неуспеси, НЕ се секогаш предизвикани од PCB неуспех. Ако bios-от информации не е компатибилен со вашиот HDD, не постои начин да го прочитате HDD податоци.Kucco-Koul Технологија Топло Потсетам : Повеќето HDD одбори имаат единствена bios-от (ROM или NVRAM чип) која ги вклучува уникатни податоци за пристап на HDD систем област. 9) Различни од МД коло, повеќето ST PCB коло, со ист број на различни господар чип и мазна чип.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи