• Цената е намалена.
  • Свеж
Outlander OBD TPMS гуми притисок систем за следење во реално-време интелигентни мониторинг OBD сензор слободни безбедност аларм систем

Outlander OBD TPMS гуми притисок систем за следење во реално-време интелигентни мониторинг OBD сензор слободни безбедност аларм

 
DEN 3901.44

Стока
Во продавницата


Лојални Defender Мицубиши Outlander OBD TPMS гуми притисок систем за следење во реално-време интелигентни мониторинг OBD сензор слободни автоматско заклучување на вратата speedlock авто безбедност аларм систем автомобил измена
Забелешка : различни автомобил модел се однесува на различни производи, пред место цел ве молиме обележете на вашиот автомобил модел и кој година и конфигурација итн. детални информации за да ни помогне да испорача точниот производ за вас. ви благодариме за соработката.
главни карактеристики
1. Ова се вклопува за Мицубиши Outlander итн. Различни автомобил модел се применува различен производ, пред место цел, ве молиме означете го вашиот автомобил модел и кој година за да се избегне купување погрешен производ
2. Лесен за инсталација : OBD, без поврзување на линијата; Нема потреба урне гуми; можете да DIY за да ја завршите инсталацијата
3. МОЖЕ да-АВТОБУС технологија, точни и реално-време интелигентни мониторинг
4. Оригиналниот автомобил слепи дупка екранот, не окупираат други простор; калено стакло екранот, јасно и издржлив
5. Нема потреба батеријата, моќта се обезбедени од страна на пура полесни
6. Постојат 2 можности за вас : 1, TPMS само; 2, TPMS+SPEEDLOCK
7. Тоа ќе аларм за возење со замор : тоа ќе го алармот со музика секои 2 часа возење, и времето ќе бидат повторно пресметани по исклучите моторот на автомобилот
Опис
1. Работи на принцип
OBD гуми притисок мониторинг е интегриран во ABS сензор врз основа на гуми притисок систем за следење принципот на Volkswagan и BMW. Тоа го следи бројот на врти дека автомобилот ќе се претвори во одредени километражата, и дознаам обемот промена на гуми врз основа на ротирачки брзина на промена на 4 гуми. Гумата кој има доволно притисок има пократок турнеја. Така, ако постои било каква една гума во 4 гуми има доволно притисок, број на свиоци е различен од другите гуми. Оној кој има поголем притисок се претвора помалку, и тоа ќе аларм кога вредноста отстапува. Оној кој има понизок притисок се претвора повеќе и тоа ќе го алармот!
2. функции
авто аларм кога гуми притисок е 25% помалку од нормалната гуми притисок(стандардно, можете да го поставите) и возачот за 1.5 км
3. инсталација
1. извади касета во тестирање порта
2. Поврзете мали приклучок со дисплеј
3. Клипот на екранот се врати на тестирање порта
4. Поврзете се подигнат приклучок со оригинални автомобил приклучок
4. Параметар
Бренд : Лојални Defender
Име : OBD TPMS
Материјал : ABS школка
Применливи за : Outlander
Производителот адреса : Гуангжу, Провинцијата Guangdong


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Алармни Системи & Безбедност
Специјални Функции:
гуми притисок
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Материјал Тип:
abs школка

Поврзани производи