• Цената е намалена.
  • Свеж
Split-core hall effect current transducer D9 current transducer затворена јамка

Split-core hall effect current transducer D9 current transducer затворена јамка

 
DEN 6000.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
На D9 Серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола,
големината на примарниот doesn ' t влијаат на тест прецизност, без разлика на локацијата на примарниот во дупка на тековната сензор.
Тоа навистина може да се измери резолуција од 1000 : 1, тој го користи за прецизни мерења на СТРУЈА, AC и пулсот струја.
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
D9-2000 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
±2000
А
Мерка опсег(Ip)
0—±3000
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 5000
Т
Мерка resister
со±15 V
@±2000 Amax, 0(min)8(max)
Ω
@±3000 Amax, 0(мин)5(max)
Ω
Мерка resister
со±24 V
@±2000 Amax, 5(min)29(max)
Ω
@±3000 Amax, 5(min)11(max)
Ω
Серпентина resister
25
Ω
Номинална излезна
400
ма
Напон
±15,±18,±24
V
Потрошувачка На Енергија
≤20+Ip X(Нп/Ns)
ма
Надомести тековна
@Ip=0 ±0.2
ма
Форумот лебдат
@ -40~+85 ≤±0.25
ма
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Време на одговор
@50 A/µS, 10%-90% ≤1
µS
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 6
KV
di/dt
>100
A/нас
Пропусниот опсег
@ -1d B 0~100
KHZ
Апликации
·Променлива брзина на дискови
·Заварување машина
·Батеријата испорачана апликации ·уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Електрохемиски
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation : 1 : +15 V 2 : –15 V 3 : I0 UT
Упатства за употреба
1.Кога струјата ќе се мери оди преку сензор, тековната ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот тековната и излезна струја се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
1300
g


Карактеристики на производот

is_customized:
Yes
Фаза:
Еден
Употреба:
тековната
Калем Број:
Autotransformer
Серпентина Структура:
Toroidal
Број На Модел На:
D9 2000A

Поврзани производи