• Цената е намалена.
  • Свеж
ВИСОК КВАЛИТЕТ ВО КОМБИНАЦИЈА МАТЕРИЈАЛ ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ КАТАНА МЕЧ ОСТАР ЦЕЛОСНА ТАНГ

ВИСОК КВАЛИТЕТ ВО КОМБИНАЦИЈА МАТЕРИЈАЛ ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ КАТАНА МЕЧ ОСТАР ЦЕЛОСНА ТАНГ

 
DEN 9408.00

Стока
Во продавницата

ВИСОК КВАЛИТЕТ ВО КОМБИНАЦИЈА МАТЕРИЈАЛ ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ МЕЧ КАТАНА
Longquan Мечеви се пофали како "Најдобрите Мечеви Под Сонцето", со 2600 години на мечот изработка на историја! Ние нудиме најдобрите мечеви за иста цена. "Ние сме Мечеви Љубовник, Ние не се Продаваат евтини реплика. Сите мечеви се вистински 100% рачно изработени "
Овој меч е еден од high-end продукции, убав и висок квалитет. Сечилото е направен според древниот процес, вклучувајќи го и рачно кован, топлина третираат и рака абразив. Тоа е за оние кои сакаат висок квалитет меч не само за битка, но исто така и за вредни колекција. Вкупна Должина : 103 cm / 40.6 инчен
Должина на ножот : 73 cm / 28.7 инчен
Се справи со Должина : 27 cm / 10.6 инчен
Сечилото Материјал : AISI 1095 Јаглероден Челик+Укината Челик
Saya Материјал : Тешко дрво
Рачка Материјал : Вистински зраци кожата + Тешко дрво
Тежина По Пакување : 2 .0 kg


Карактеристики на производот

Стил:
Јапонија Стил
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Тема:
Спорт
is_customized:
Yes

Поврзани производи