• Цената е намалена.
  • Свеж
РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ 1060 ЧЕЛИК ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ КАТАНА МЕЧ ОСТАР ЦЕЛОСНА ТАНГ

РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ 1060 ЧЕЛИК ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ КАТАНА МЕЧ ОСТАР ЦЕЛОСНА ТАНГ

 
DEN 5712.00

Стока
Во продавницата

РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ 1095 ЧЕЛИК ЈАПОНСКИ САМУРАЈСКИ КАТАНА МЕЧ ОСТАР ЦЕЛОСНА ТАНГ
Longquan Мечеви се пофали како "Најдобрите Мечеви Под Сонцето", со 2600 години на мечот изработка на историја! Ние нудиме најдобрите мечеви за иста цена. "Ние сме Мечеви Љубовник, Ние не се Продаваат евтини реплика. Сите мечеви се вистински 100% рачно изработени "
Овој меч е специјално направен според древен Јапонски метод за правење. Рачно кован, рака абразив. Тоа е убав и вреди да се имаат на оваа цена. Тоа¡s тешко да се најде подобар меч со оваа цена како подарок или колекција
Вкупна Должина : 103 cm / 40.6 инчен
Должина на ножот : 73 cm / 28.7 инчен
Се справи со Должина : 27 cm / 10.6 инчен
Сечилото Материјал : 1060 јаглероден челик
Saya Материјал : Тешко дрво
Рачка Материјал : Вистински зраци кожата + Тешко дрво
Тежина По Пакување : 2 .0 kg


Карактеристики на производот

Стил:
Јапонија Стил
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Тема:
Спорт
is_customized:
Yes

Поврзани производи