• Цената е намалена.
  • Свеж
USB Wavecom модем 4 sim картичка модем базен

USB Wavecom модем 4 sim картичка модем базен

 
DEN 5040.00

Стока
Во продавницата


USB Wavecom модем 4 sim картичка модем базен
Краток Вовед
Уредот е изградена-во 4 безжична модули биде вметната 4 SIM картички употреба 4 карти за да испратите текстуални пораки.испрати брзина како 4 пати како еден канал модем.
Тоа го користи развојот на WAVECOM модул, 220 V напојување биде долго време стабилност, дарежлив луксузни станови. тоа е работа компатибилен со windows 2008 R2,Windows 7,Vista,XP,2006/2000,98 SE/CE,LINUX .
Q2406 поддршка на смс,не ги поддржуваат GPRS (GPRS).Фреквенција го оценувате 900/1800 MHZ
♥ Копче За Функција :
Исто како и 4 еден канал опрема работат во исто време
вметнете 4 SIM картички(голем или мал)
за да се поврзете со компјутер преку податочна линија бидат интегрирани со Сериски
Секој канал со посебен прекинувач
Секој поединечен модул може да биде срушен
индустриски шасија, домот школка
GSM фреквенција : 900/1800 MHZ
4 x на SIM картичката(голема/мала) слотови
Безжичен пристап до интернет
Во согласност со GSM phase2 стандард
Dual-band 800/1900 MHz
USB интерфејс
4 SIM Картичката и е поддржана (Голема/Мала)
Опционални податоци,глас функција
испраќање и примање на англиски SMS во рефус
♥ Основна Функција :
Асинхрони, транспарентен или не-транспарентно, со максимална 14400 битови / s
Baud Rate : 300-115200 битови / s
Автоматско baud rate : од 2400 да 19200 битови / s
Факс поддршка три
Вклучува гласовни и факс
V. 42, V. 42bis
WAP компатибилен
SMA Антенски Интерфејс
SIM Картичка Штекер
Моќ конектор
USB, Мини-DB-9 конектор
ВО командата контрола ( GSM 07.07 и 07.05)
Производ Слики


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
256Kbps
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Antecheng
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
ATC-W4U-F-G
Тип:
Безжичната
модул:
Q2406
is_customized:
Yes

Поврзани производи