• Цената е намалена.
  • Свеж
JIGU Лаптоп со Батерија За Acer Стремат Еден 532h UM09H31 UM09C31 UM09H56 UM09H70 UM09H73 UM09H75 UM09G31 UM09G41 UM09G51 UM09H41

JIGU Лаптоп со Батерија За Acer Стремат Еден 532h UM09H31 UM09C31 UM09H56 UM09H70 UM09H73 UM09H75 UM09G31 UM09G41 UM09G51 UM09H41

 
DEN 781.92

Стока
Во продавницата


Враќање :
1.
Други Политики
Ние ќе ги остават позитивен фидбек за вас по добивањето на плаќање од aliexpress.8 V-5200m Ah/57 WH
Предмети фото шоу
5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!!!!!
НЕМА. Ние имаме комплетен инженеринг објект за батеријата пакет тестирање. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве Молиме контактирајте ме пред да се врати.
Гаранција и Гаранција
Ние и ветуваме на сите производи што се продаваат во нашата продавница се сосема нови и слободни од дефекти во материјалот и изработката.1 V-4400m Ah49 WH
No. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци.
Најдобри Желби За Вас и да Имате Убав Ден!
Предмети опис
Батерија Тип : Замена На Батеријата
Состојба : 100% Сосема Нов , 12 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Батеријата Клетки : 6 клетки
Капацитетот на батеријата : ве Молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област ! Број 1 11.предмети вратени мора да биде во иста состојба како примени и во оригиналното пакување, со сите оригинални пакет содржина. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Превозот
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-3 работни дена. Сите предмети се проверува пред испраќање.8 V-5200m Ah/57 WH
Компатибилен Дел No : За ACER UM09 H31 UM09 H70 UM09 H36 UM09 H75 UM09 H41 UM09 C31 UM09 G31 UM09 H73 UM09 H56 Одговара Лаптоп Модел : За ACER за да се Стремат еден 532h сите Серии за да се Стремат Еден 532h-2333 за да се Стремат еден 532h-21b за да се Стремат Еден 532h-2382 за да се Стремат еден 532h-21r за да се Стремат Еден 532h-2406 за да се Стремат еден 532h-21s за да се Стремат Еден 532h-2527 за да се Стремат еден 532h-2223 за да се Стремат Еден 532h-2575 за да се Стремат еден 532h-2226 за да се Стремат Еден 532h-2588 за да се Стремат еден 532h-2730 за да се Стремат Еден 532h-2594 за да се Стремат еден 532h-2964 за да се Стремат Еден 532h-2622 за да се Стремат еден 532h-2 Db за да се Стремат Еден 532h-2630 за да се Стремат еден 532h-2 Dr за да се Стремат Еден 532h-2676 за да се Стремат еден 532h-2 Ds за да се Стремат Еден 532h-2727 за да се Стремат Еден 532h-2067 за да се Стремат Еден 532h-2730 за да се Стремат Еден 532h-21b за да се Стремат Еден 532h-2742 за да се Стремат Еден 532h-21r за да се Стремат Еден 532h-2789 за да се Стремат Еден 532h-21s за да се Стремат Еден 532h-2806 за да се Стремат Еден 532h-2206 за да се Стремат Еден 532h-2807 за да се Стремат Еден 532h-2223 за да се Стремат Еден 532h-2825 за да се Стремат Еден 532h-2242 за да се Стремат Еден 532h-2938 за да се Стремат Еден 532h-2268 за да се Стремат Еден 532h-2942 за да се Стремат Еден 532h-2288 за да се Стремат Еден 532h-2962 за да се Стремат Еден 532h-2298 за да се Стремат Еден 532h-2964 за да се Стремат Еден 532h-2309 за да се Стремат Еден 532h-2997 за да се Стремат Еден 532h-2326 за да се Стремат Еден 532h-2 Bb за да се Стремат Еден 532h-2 Bb_XP316 за да се Стремат Еден 532h-2 Ds за да се Стремат Еден 532h-2 Br_XP316 за да се Стремат Еден 532h-2 Ds_W7616 за да се Стремат Еден 532h-2 Bs за да се Стремат Еден 532h-2 Ds_W7625 за да се Стремат Еден 532h-2 Bs_XP316 за да се Стремат Еден 532h-B123 за да се Стремат Еден 532h-2 Db за да се Стремат Еден 532h-B123 F за да се Стремат Еден 532h-2 Db_W7616 за да се Стремат Еден 532h-CBK123 G за да се Стремат Еден 532h-2 Db_W7625 за да се Стремат Еден 532h-CBW123 G за да се Стремат Еден 532h-2 DGb_W7625 3 G за да се Стремат Еден 532h-CPK11 за да се Стремат Еден 532h-2 DGr_W7625 3 G за да се Стремат Еден 532h-CPR11 за да се Стремат Еден 532h-2 DGs_W7625 3 G за да се Стремат Еден 532h-CPW11 за да се Стремат Еден 532h-2 Dr за да се Стремат Еден 532h-R123 за да се Стремат Еден 532h-2 Dr_W7616 за да се Стремат Еден 532h-W123 за да се Стремат Еден 532h-W123 F
Потсетник
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.


Карактеристики на производот

боја:
Бела, Црна
Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Acer
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
Се стремат Еден 532h UM09H31 UM09C31
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Гаранција:
1 година
Батеријата клетки:
6cells
Батеријата Тежина:
450.77 g
Батеријата Боја:
Црна и Бела
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Поврзани производи