• Цената е намалена.
  • Свеж
(2 парчиња/многу) 100 OHM 5W Wirewound Ротари Potentiometer, WX112(050) Лонци, 5 Watts.

(2 парчиња/многу) 100 OHM 5W Wirewound Ротари Potentiometer, WX112(050) Лонци, 5 Watts.

 
DEN 623.52

Стока
Во продавницата


100 ohm Wirewound Potentiometer.
Количина : многу од 2 p ieces.
Со Орев и Миење.
Механички Патување : 300 степен.
Толеранција на Вкупниот Отпор : +/- 5%
Напон оценка : 320 V ВАШИНГТОН.
Моќ Оценка : 5 W.
Вратило Должина (L) : 20mm (за 0.79 инчи)
Вратило Дијаметар : 6mm.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.


Карактеристики на производот

Температурата На Работа:
-10 до 85C
Тип:
Ротари Potentiometer
Номинална моќност:
5 watts
Отпор Толеранција:
5%
Технологија:
Wirewound
Max. Оперативен Напон:
320 VDC
Отпорот:
100 OHM
Број На Модел На:
VR-WX112/101-2
Состојба:
Нови

Поврзани производи