• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот Најдобро Светло Декорација Млеко Чаша Лустерот

Бесплатен Превозот Најдобро Светло Декорација Млеко Чаша Лустерот

 
DEN 40800.00

Стока
Во продавницата

Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација и бесплатна телефонска поддршка. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки помеѓу 10-20 инчи во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Пакување & Испорака
Пакување :
Превозот :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС . За високи тавани, можеме да додадете екстра-долги кабли за номинална цена. Сите Лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80 инчи од таванот со нашите прилагодливи кабел за заклучување на кабли. Ве молиме овозможи 3-4 недели за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3 недели. Нашите Услуги
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу similiar за ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Стандард кабли се прилагодливи до 80 инчи и треба да работат во повеќето празни места. Лустери кои ќе светне вашиот живот. Достапна во само 1 големина. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Обичај Димензии : Ако можеш да сонуваш тоа, ние може да се изгради. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење упатство за инсталација и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Како да се Прилагоди на вашиот лустерот :
Над половина од стакло уметност лустери ние продаваме тука се прилагоди на некој начин. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло.
Секој лустерот доаѓа стандард со четири или повеќе 110 V-240 V ЛЕР светилки , а бранеа никел таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашата пратка. Сите пакети осигурени против кршење. Сакаме стакло уметност и не можат да чекаат да се слушне од вас! Компанијата Информации
Палета на бои :
Топ производи :
Нови Пристигнување :
.
Како да нарачате :
Ако ви се допаѓа лустерот имаме сликата, едноставно кликнете на "додади во кошничка" копчето за потоа да продолжи да плаќање. Ако имате било какви прашања во врска со нашите лустери или сакате да додадете сопствени опции, да ни даде на повик и ние ќе можеме да работиме на сопствена цел преку телефон. Ако ти едноставно не може да одлучи на кој лустерот одговара на вашите потреби, дозволете една од нашите обучени уметност консултанти се развие личен предлог за вас, со користење на бои и димензиите на вашиот дом и/или бизнис.
Димензии :
Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни.
Бесплатен Превозот Најдобро Светло Декорација Млеко Чаша Лустерот
Големина : W60cm*H80cm(W24"*H32")
За лустерот :
Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт. Можете да го прилагодите големина и боја. Хардвер и електрична опрема вклучени. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Повик на еден од нашите уметност консултанти и ние може да се стави заедно сопствен предлог со посебни димензии и цени само за вас. Ние може комисија која било големина лустерот да одговараат на спецификациите на вашиот дом или работниот простор. Едноставно јавете ни се на продавницата и нека знаат точно она што го сакате од вашиот лустерот и ние ќе се направи тоа да се случи!
Флеш Монтажа или Виси Вашиот Лустерот од Високи Тавани : Сакате вашиот лустерот како блиску до таванот, како е можно? Нема проблем. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
100% рака разнесени
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7days
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
G9
Е dimmable:
No
Напон:
110V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
BGC2085
Големина на:
W60cm*H80cm(W24*H32)
Напон:
110v, 120v, 220v, 240v
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Поврзани производи