• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100466725 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100466725 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 633.60

Стока
Во продавницата

Поради ова, ние треба да ги користите оригиналните PCB е bios-от кога ќе се разменуваат ПХБ. Ние се единствено одговорни за обезбедување на целосно функционална одбор. За ретко одбор број, треба да се определи РЕВ. Ние не може да гарантира вашиот диск да се санираат со замена на хард диск ПХБ; 6) Ќе треба да ги трампа на bios-от чип пред вас размена на PCB одбор, како што е нашиот водич налепница прикажани, со цел да се направи замена одбор компатибилен со вашиот хард диск; 7) не е на купувачот одговорност да знам дали одборот е соодветна за неговата хард диск модел; 8) Ние не предлагаме еден кој нема професионални хард диск технологија знаење, и не tools нема способности да се купи овој одбор, освен ако не може да се најде некој да ви помогне да се поправи хард диск. Дел од УЛ PCB одбор уште барањето на мајстор чип и мазна чип во согласност . Пред да ги купите, ве молиме да го прочитате : 1) Ова е само ПХБ (Печатени Кола), а не на целиот Хард Диск; 2) PCB одбор број е отпечатен на одборот, не на налепница; 3) Овие плочи се КОРИСТАТ, НЕ се сосема нови, на коло компоненти кои не спаѓаат, на интерфејс не го скрши. Нема враќање/размена политика; 5) Хард диск неуспеси, НЕ се секогаш предизвикани од PCB неуспех.1 Ако одговорот е да, тогаш ќе МОРА да exchange на вашиот сопствен bios-от чип на мојот одбор, вашиот диск ќе работат и повторно.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи