• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот 2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента светлина

Бесплатен Превозот 2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента светлина

 
DEN 767.52

Стока
Во продавницата


Исклучете го уредот, а потоа вклучете го повторно, и долго притиснете го копчето 5(во рок од 3 секунди) во моментот кога ќе ја видат светлината е вклучено.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента светлина
2. LED светлото трепка девет пати брзо кога тоа е направено.
Модуларен дизајн и лесно зезнав терминали овозможи на контролорот лесно да одговара со сите видови на LED светло производи
2. Редовните производ за продажба е комплет (remote и контролор).4 GHz RGB Целосна Допирање Контролер Опис на Производот :
Овој систем е на високо-перформанси RGB LED допир далечински контролер, усвојување на повеќето напредни PWM контрола технологија, контрола на сите RGB LED производи со Четири линии и три кола (заеднички анодна), сопственик 640 илјади бои и 20 автоматски се менува начини да се избере.
Тоа може да работи кога код за појавување е направено.4 GHz RGB Целосна Допирање Контролер Програмирање (код расчистување и кодот појавување) :
Код појавување :
За нов комплет (remote& контролер), далечински може да работат само кога тоа е програмиран да контролорот.
Бесплатен Превозот 2.4 GHz RGB Целосна Допирање Контролер Внимание :
1.4 GHz RGB Целосна Допирање Контролер Програма Листа :
Број
Режим
Осветленоста државата
Брзина на државата
1
Статички бела боја
Прилагодлив
Unadjustable
2
Бела боја, постепено се менува
Прилагодлив
Прилагодлив
3
Сите бои на постепена промена
Прилагодлив
Прилагодлив
4
Црвена/зелена/ сина три бои постепена промена
Прилагодлив
Прилагодлив
5
Седум бои скокнете за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
6
Три бои скокнете за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
7
Црвена/ зелена скокови за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
8
Црвено/сино скокови за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
9
Сино/зелено скокови за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
10
Бела боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
11
Бела боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
12
Црвена боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
13
Црвена боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
14
Зелена боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
15
Зелена боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
16
Сина боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
17
Сина боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
18
Жолта боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
19
Жолта боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
20
Режим за циркулација
2. LED светло два пати трепка бавно кога тоа е направено.4 GHz RGB Целосна Допирање Контролор Функцијата на копчињата :
2.
Ве молиме следете ги инструкциите подолу :
Правилно поврзување помеѓу напојување, ПРЕДВОДЕНА контролер и LED оптоварување.
Ве молиме повторно инсталирајте батерии, ако допир прстен се најде со ниска чувствителност. Ве молиме проверете ја батеријата и контролер (целосно празнење на енергија), кога ќе програмиран по исклучување и вклучување.
Исто така, Таа има мемориската функција (тоа е да се каже, претходни поставки ќе се продолжи кога моќ за повторно). Еден далечински може да се контролира безброј контролори, но еден контролер може да биде само контрола, ПРЕДВОДЕНА од четири remotes (Max). Ве молиме не го поврзете жици со моќ.
Корисникот може да се ре-програмира слободно колку што е потребно.4 GHz RGB Целосна Допирање Контролер Димензии :
2.
Внимание :
1.
Ве молиме да го вклучите повторно само кога тоа е во право конекција и нема краток спој.4 G висока фреквенција за безжичен далечински управувач, тоа има карактеристики на ниска потрошувачка на енергија, долго растојание за пренос, и силни анти-мешање способност, висока брзина на телекомуникациите, итн. Ве молиме проверете дали влезниот напон на константен напон за напојување е во согласност со контролер, и ве молиме проверете ја конекцијата и на катоден и анодна, инаку контролер ќе биде скршен.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Материјал:
ABS
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Controled Метод:
PWM
Карактеристики:
допрете контролер
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
12-24V
Далечински Растојание:
20-30meters
Применливи Светла:
LED
Гаранција:
2 година
Max. Оптоварување На Моќ:
6A по канал
Осцилација фреквенција:
2.4 Ghz
Wattage:
6Ax3 channels
Број На Модел На:
ЛА-RGB
Работна температура:
-20~60℃
Напон:
DC12V/DC24V
Излез:
3 Канал
Максимална излезна струја:
6A (секој канал)
Поврзување на режимот:
заеднички анодна
Сертификати:
CE, ROHS
Пакување големина:
L105mm*W65mm*H43mm
Приемниот опсег:
20-30meters
Контрола на светла:
rgb led лента
Копчето Број:
Целосна допирање

Поврзани производи