• Цената е намалена.
  • Свеж
KX-102T Веѓа Тетоважа Машина колекции Трајна Шминка Ротациони Машини Заврши Козметички Пенкало Машина колекции со Игла & Совет

KX-102T Веѓа Тетоважа Машина колекции Трајна Шминка Ротациони Машини Заврши Козметички Пенкало Машина колекции со Игла & Совет

 
DEN 2759.52
DEN 2318.00

Стока
Во продавницата


Совети се применливи за овој уред
Во Парк! Брза Испорака!
KX-102 T Трајна Шминка Тетоважа Машина Сет
Вовед : Дали сакате да се преструктурираат веѓите за да ги претстави своите својствени квалитет? Оваа тетоважа веѓа машина за полнење е неопходен за полнење за веѓа tattooing. Тоа може да создаде ласкави веѓата форма за вас според вашите индивидуални лицето форма. Тоа е, исто така, може да се применат за да се Усна тетоважа. Сите тетоважа алатки треба да се спакувани во овој комплет, така што е погодно за вас да се носат насекаде. Со сигурна материјал и sterilized обработка, можете да се чувствуваат слободни да го користите овој комплет. Без оглед на формата на вашите веѓи се, можете да ги преструктуирање нив со овој неверојатен уред. Карактеристики : Нов дизајн, лесно да се контролира. Најпопуларниот тетоважа шминка машина. Одличен за eyeline,веѓа,усна лагер Копчето тип ON/OFF прекинувач, лесен за ракување Ротација тип на контрола на брзината, погодно за контрола на брзината Специјален дизајн игла влезот, одлична за употреба Мали звук, силна моќ, погодно Ергономски дизајн е лесно да се одржи Игла е sterilized со гама зраци. За еднократна употреба само AC адаптер : Влез : 110 V-220 V; Излез : 6 V 750m A Боја : Црвена Тежина : околу 800g Пакетот вклучува : 1 x Тетоважа Веѓа Машина Пенкало. 1 x AC адаптер (ЕУ). 1 x Footswitch. 1 x Елитното применливи Црна кутија. 2 x Тетоважа мастило носителот прстени(Мали,големи секоја големина 1 парче). 15 x Картичка Игли ( 1 RL,3 RL,5 RL. 5pcs за секоја големина ). 15 x Совети ( 1 RL,3 RL,5 RL. 5pcs за секоја големина ).


Карактеристики на производот

Тип:
Тетоважа Колекции
Број На Модел На:
KX-102T
Бренд Име:
CHUSE
SKU:
401076
Име:
Веѓа Тетоважа Машина колекции
Количина:
1 сет
Пердув:
Трајна Шминка Ротациони Машини
боја:
Црвена
Тежина:
about 800g
На текст:
110V-220V
Излез:
6V 750mA
Гаранција:
1 година

Поврзани производи