• Цената е намалена.
  • Свеж
6pcs/број 5 грам Дијамант Полирање Lapping Паста Пасти Соединение Поставите W0.5 W1 W1.5 W2.5 W3.5 W5

6pcs/број 5 грам Дијамант Полирање Lapping Паста Пасти Соединение Поставите W0.5 W1 W1.5 W2.5 W3.5 W5

 
DEN 411.36

Стока
Во продавницата

6pcs/број 5 грам Дијамант Полирање Lapping Паста Пасти Соединение Поставите W0.5 W1 W1.5 W2.5 W3.5 W5
Опис :
Најчесто користена е W3.5 е. Ако треба да се фрли огледало може да избере W0.5.
Мелење паста, познат како дијамант полирање на паста, со парична казна дијамантски прав и други суровини подготовка, тоа е идеална полирање паста за брусење и полирање , има добри својства за подмачкување и ладење , при дијамантски честички се со висока цврстина, големина на честички се униформа, мелење ефективно е многу добро. Тоа е погоден за стакло, керамика, карбид, природен дијамант, скапоцен камен висока цврстина материјал мерење, сечење алатки, оптички инструменти и други високо-заврши workpieces. Тоа поседувате ефикасен, лесен, загадување-бесплатно, не-корозивни својства.
Различни ронки големина на :
W40 : 320# : За крупни полирање
W28 : 400# : За обичните полирање
W20 : 600# : За обичните полирање
W14 : 800# : За обичните полирање
W10 : 1000# : За обичните полирање
W7 : 1500# : За фино полирање
W5 : 2000# : За фино полирање
W3.5 : 3000# : За фино полирање
W2.5 : 4000# : За фино полирање
W1.5 : 6000# : огледало За полирање
W1 : 8000# : огледало За полирање
W0.5 : 10000# : огледало За полирање ве Молиме оставете порака АКО САКАТЕ ДА ЈА СМЕНИТЕ ронки големина !


Карактеристики на производот

Големина:
5gram/pc
Број На Модел На:
полирање паста
Бренд Име:
HKUQ
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Употреба:
за полирање и пескарење
Материјал:
дијамант абразиви
Абразивни Зрна Големини:
6 жито
Абразивни Зрна Големини:
10000, 8000,6000,4000, 3000,2000,1500,1000,800,600,400,320

Поврзани производи