• Цената е намалена.
  • Свеж
3PCS/B203 Отвори циклусот hall effect current transducer 11.5 mm дупка со дијаметар current transducer

3PCS/B203 Отвори циклусот hall effect current transducer 11.5 mm дупка со дијаметар current transducer

 
DEN 720.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
B203 серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект и нула баланс метод,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола. Тоа обезбедува точна електронска мерење на DC, AC или пулсова струи.
Електрични податоци
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
B203-25 A
B203-50 A
B203-75 A
B203-100 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
25
50
75
100
А
Мерка опсег(Ip)
37.5
75
112.5
150
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 1000
1 : 2000
1 : 2000
1 : 2000
Т
Мерка resister
0~495
0~470
0~290
0~205
Ω
Номинална излезна
25
25
37.5
50
ма
Серпентина resister
35
60
60
60
Ω
Напон
±12,±15
V
Потрошувачка На Енергија
≤20+ Ip X(Нп/Ns)
ма
Надомести тековна
@Ip=0 ±0.02
ма
Форумот лебдат
@ -40~+85 ≤±0.005
ма
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Вкупно прецизност
≤±0.7
%
di/dt точно да се следи
>50
A /µS
Време на одговор
@100 A/μ S,10%-90% ≤1
µS
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 2.5
KV
Пропусниот опсег
@ -1db DC~100
KHZ
Апликации
·AC променлива брзина дискови
·Статички конвертори за DC мотор дискови
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Вклучен Режим за Напојување (SMPS)
·Напојување за заварување апликации
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation : 1 : +15 V 2 : -15 V 3 : I0 UT
Упатства за употреба
1. Кога струјата ќе се мери оди преку сензорот за близина, на напон ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот сегашните и излезниот напон се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
26
g


Карактеристики на производот

Серпентина Структура:
Toroidal
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer
Број На Модел На:
B203 25A

Поврзани производи