• Цената е намалена.
  • Свеж
SL-130 Полу-Авто Предната И Задната Страна Лепило Налепница Етикетирање Машина

SL-130 Полу-Авто Предната И Задната Страна Лепило Налепница Етикетирање Машина

 
DEN 67200.00

Стока
Во продавницата


Полу-Автоматско Етикета Машина за етикетирање 2 labels
Ве молам прашај ме за прирачникот и функционирање на видео, ако е потребно!
♦Вовед♦
SL-130 круг шише етикетирање машината се применува за означување на различни круг шишиња направени од стакло,пластика,метал и така натаму со точни позиции.Исто така coder може да се монтира на тоа да се печати како идентификации, како производство датум,рок на траење и производот број на серијата. На машина прифаќа интелигентен систем за контрола и оптимизиран дизајн,thun опремен со лесна употреба и стабилни перформанси. Особено е погоден за етикетирање и кодирање производи со мала количина, но голем избор.
♦Релевантен параметар♦ Снабдување со енергија AC220 V 50 HZ 150 W Етикета dimentsions Max : 120(W)*400(L)mm ; Мин : 10(W)*30(L)mm Димензии на круг шише Max : Φ125mm ; Мин : Φ 20mm Димензии на самолепливи етикети Внатрешен дијаметар Φ75mm ; Надворешниот дијаметар Φ300mm Нето тежина 35kg,45kg (вклучувајќи, coder) Вкупно димензии 580mm x 680mm x 860mm (вклучувајќи, coder)
♦Описи за Контрола на Системот♦
Етикетирање Моќ : да се контролира моќта swithch на комплетната машина.
Кодирање на Моќ : да се контролира снабдувањето со електрична енергија за coder.
Coder Детекција : за да се открие дали на coder работи нормално.
Coder Temp Контрола : да се контролира кодови е греење температура.
Екран : за да се прикаже држи време,етикетирање време,притискање шише време и single/double-етикета, како и функционира како контра.
Single/double-етикета десното копче за одбирање.
копче за избирање копче за функции на екранот на екранот
Копчиња за подесување на времето параметар; притиснете го копчето за две копчиња истовремено за втор и шалтер ќе го наместите на нула автоматски.
♦Како да Инсталирате Етикета Лента и ја Прилагодите нејзината Стегање ♦
1. Пуштање на рачката на прес појас и правец на етикетата лента во согласност со етикета лента ликвидација draming; менгеме етикета лента главата со U-тип клип, а потоа компресира рачката на прес појас.
2. Етикетата лента е стегање мора да биде умерена како премногу тесна лента може да биде прекината, а премногу лабава може да имаат влијание врз етикетирање позиција. Микро-притисок блок е притисок и пауза бендот стегање може да се прилагоди во согласност со реалните услови.
3. На отпад лента е стегање може да се прилагоди преку хексадецимален приклучок за завртка на лента ликвидација тркала.
♦Како да се Прилагоди Ротари вртежен момент од Шише♦
Го прилагодите растојанието помеѓу диск и управувано ролки во согласност со шише е надворешниот дијаметар; и потоа се прилагоди притисокот на печатот се тркалаат за притискање на шише; притисок вредност е предмет на мазна одред на етикетата и не се лизгаат на шишето за време на етикетирање.
♦Како да се Закачите на Лебл♦
1. Прилагодување на надолжна позиција на шишето откривање на фотоелектрически спојка и етикетата за да се направи етикета на точна позиција да бидат етикетирани на шишето.
2. Sitch на Етикетирање Моќ : ако кодирање е потребно,вклучете Coder Моќ и Coder Temp Контрола (Види Инструкции за повеќе детали за работењето на codder ).
3. Поставете притискање шише време, држејќи време и означување време на control panel, како што се бара. Во случај на двојно-етикета,тоа е неопходно за да го поставите интервалот. По поставување на сите параметри,се стави во шише и машината ќе етикетата на шишето автоматски.
♦Листата на Вклучени Додатоци♦ Име Spectification КОЛИЧИНА Кочница бенд Φ4 1 Осигурач 3А 1 Оперативни Инструкции 1 Копија Кочница Пролет 1 Внатрешно-Хексагонални Spanner М4,М5,M6,М8 1 за секоја Coder HP-241 1


Карактеристики на производот

Бренд Име:
YTK

Поврзани производи