• Цената е намалена.
  • Свеж
5pcs StepStick DRV8825 Stepper Возачот Pololu & 5pcs Heatsink 4-слој PCB Mendel Виолетова

5pcs StepStick DRV8825 Stepper Возачот Pololu & 5pcs Heatsink 4-слој PCB Mendel Виолетова

 
DEN 153.60

Стока
Во продавницата

Изложени solderable земјата подлога под возачот IC на дното на PCB
8.Ние секогаш сме тука за вас,нудејќи пријателски, сеопфатна услуга за клиентите секој чекор од патот.DHL е нашиот стандард превозот превозникот за Забрзан превозот,ве молиме контактирајте со нас ако сакате различни превозникот. Царински давачки или даноци на купувачот одговорност за сите огласи. Вграден регулатор (нема надворешни логика напон снабдување е потребно)
За Нас
Ние сме големи производствени претпријатија групи во Кина, ги продаваат преку Alibaba, не е само цел ,тоа е за подобро да ги промовираме нашите производи, сите нашата компанија производи се испраќаат директно од нашата фабрика, ве молиме контактирајте со нас , се надевам да воспостави долго-рок пријателски и меѓусебна соработка, односи помеѓу едни со други !
Испорака детали
1. За надвор НАС адреса, стандардната превозот превозникот е Хонг Конг Пост или Кина Пост Воздух Mail, Генерално испорака во рок од 25-40 работни дена, освен други посебни земји. Кратко-за-земјата и shorted-оптоварување заштита
6. Ве молиме контактирајте со нашиот продавачот преку Трговијата Менаџер или оставете порака ако какво било сомневање и проблеми. Интелигентни сечкање контрола што автоматски го одбира точни тековната распаѓање на владата (брзо расипување или
бавно распаѓање)
11. Ве молиме контактирајте го нашиот тим прво пред да замине сите не-позитивни повратните информации ако се чувствувате несреќни тука ,ние сме одговорни за вашите цел до крај.2 – 45 V и да ги достави до околу 1.5 Една фаза без топлина мијалник или принудени проток на воздух (номинална за
до 2. Може да интерфејс директно со 3. Тоа се работи од 8.Ние искрено се надеваме дека нашите објект и услуги на клиентите може да ви даде НАЈДОБРИ КУПУВАЊЕ ИСКУСТВО на Aliexpress.3 V и 5 V системи
4.Вие сте одговорни за дополнителна наплата ако вашиот пакет вратени затоа што на погрешна адреса. Над-температура на топлинска исклучување, над-струја исклучување, и под-напон lockout
5. Експрес испорака како DHL, Fedex, UPS-от, ТНТ, исто така, е достапна ако сте подготвени да платите екстра.
На DRV8825 stepper моторни возачот превозникот е збег одбор за TI е DRV8825 microstepping биполарно
stepper моторни возачот. 45 V максимален напон
12. Стандард на превозот превозникот е e Packet или Кина Пост Воздух Mail со следење на код за сад адреса, генерално испорака во рок од 7-20 busienss дена. Шест различни чекор резолуции : full-чекор, половина чекор, 1/4-чекор, 1/8-чекор, 1/16-чекор, и 1/32-чекор
3. Предметов има pinout и интерфејс, кои се речиси идентични со оние на нашите A4988
stepper моторни возачот превозници, па може да се користи како високо-перформанси капка-во замена за оние одбори во многу апликации.
Услови за продажба
1.Ако пакети се врати, бидејќи на погрешна адреса,ќе мора да ги сноси дополнителните трошоци на превозот.Ние веруваме дека ништо не може да ги реши проблемите, но комуникација. 4-слој, 2 мл бакар PCB за подобрување на топлина дисипација
7.Ве молиме проверете со вашиот локален царинската испостава ако имате било какви сомнежи.
Карактеристики :
1. Ве молиме потврдете што се поставување на точни и целосни превозот адреса тука. Едноставен чекор и насока контрола интерфејс
2.
Контактирајте со нас
1. Модул големина, pinout, и интерфејс се совпаѓаат со оние на нашите A4988 stepper моторни возачот превозници во повеќето
погледи (види дното на оваа страница за повеќе информации)
9.2 по серпентина со доволно дополнително ладење).
На DRV8825 карактеристики прилагодливи тековната ограничување, прекуструјна и overtemperature заштита, и шест
microstep резолуции (надолу за да 1/32-чекор). Прилагодливи тековната контрола ви овозможува да го поставите максималниот тековната излез со potentiometer, кој ви овозможува да
користете напони над вашата stepper мотор е оценет на напон за да се постигне повисоко стапки
10.


Карактеристики на производот

Големина:
1 piece, 5pcs
Бренд Име:
GEEETECH
Број На Модел На:
DRV8825
Тип На Објект:
Возачот

Поврзани производи