• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100466824 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100466824 за Seagate 3.5 SATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 710.40

Стока
Во продавницата

(бидете сигурни дека вашата оригинална PCB број е точно на истата со овој број) PCB Број : 100466824 Контролор : V523 C Мазна Чип : 100439116 Контролор : V523 C Мазна Чип : LSIL-2030 C2 Контролор : TTB5501 C Мазна Чип : 100439116 Контролор : TTB5501 C Мазна Чип : LSIL-2030 C2 Контролор : TTB5501 D Мазна Чип : 100439116 Одговараат за : ST3640323 AS, ST3750330 AS, ST3750330 NS, ST3750330 SV, ST3750630 AS, ST31000340 AS, ST31000340 NS, STM31000340 AS, итн Постојат различни РЕВ на СВ PCB одбор : REV A/B/C/D/E, повеќето од различни РЕВ се compatiable, не барање на главниот чип, мазна чип други чипови мора да се исти; дури и различни главната&мазна и други чипови се compatiable. Ние не може да гарантира вашиот диск да се санираат со замена на хард диск ПХБ; 6) Ќе треба да ги трампа на bios-от чип пред вас размена на PCB одбор, како што е нашиот водич налепница прикажани, со цел да се направи замена одбор компатибилен со вашиот хард диск; 7) не е на купувачот одговорност да знам дали одборот е соодветна за неговата хард диск модел; 8) Ние не предлагаме еден кој нема професионални хард диск технологија знаење, и не tools нема способности да се купи овој одбор, освен ако не може да се најде некој да ви помогне да се поправи хард диск. Сите Пхб биле тестирани пред превозот; 4) се користат за обновување на податоци/repair прашања, на PCB одбор има се тестирани и се во добра работна состојба. Поради ова, ние треба да ги користите оригиналните PCB е bios-от кога ќе се разменуваат ПХБ. Пред да ги купите, ве молиме да го прочитате : 1) Ова е само ПХБ (Печатени Кола), а не на целиот Хард Диск; 2) PCB одбор број е отпечатен на одборот, не на налепница; 3) Овие плочи се КОРИСТАТ, НЕ се сосема нови, на коло компоненти кои не спаѓаат, на интерфејс не го скрши. 9) Различни од МД коло, повеќето ST PCB коло, со ист број на различни господар чип и мазна чип. Дел од УЛ PCB одбор уште барањето на мајстор чип и мазна чип во согласност . Кога ќе го добиете нашиот одбор, повлечете го на вашиот диск директно, да се тестира дали вашиот диск на моќ, без разлика дали дискот спин. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор. Ние се единствено одговорни за обезбедување на целосно функционална одбор.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи