• Цената е намалена.
  • Свеж
Супер Светло DC12V 5M 3014 SMD 60LED/M 120 Led диоди Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината Топло Бела боја

Супер Светло DC12V 5M 3014 SMD 60LED/M 120 Led диоди Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината Топло Бела боја

 
DEN 360.00
DEN 317.00

Стока
Во продавницата


Супер Светло DC12 V 5 M/Многу SMD 3014 300 Led диоди Водоотпорен ЛЕР Флексибилни Газа Светлината Топло Бела боја Бесплатен Превозот
Карактеристики :
Боја : Кул Бело
Температура на бојата : 3000 K
Погледнете агол : 120°
Работен Напон : 12 VDC
LED Количина : 300 led диоди/5 M
Работа Тековни/Метар : 0.5 A
Излезна моќност : 6 W /M
Работна Температура : -20 до 50°
Заштита : IP65 водоотпорен
Големина : L500cm (5 M) x W0.5cm x T0.20cm
Карактеристики :
Ниска потрошувачка на енергија,Супер-светли но работи со ниска температура
Сите светлината се шири и целосно мазни,светлечки многу дури и
Секој 3-LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања
Самолепливи назад со Адхезивна лента за безбедна и лесна апликација
LED Type : High Quality 3014 SMD LED, висок интензитет и сигурност, Долг животен век >50.000 часа
Апликации :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница. Пакет/МНОГУ Вклучуваат :
5 M 3014 SMD 300 LEDs Топло Бела Боја Не-Водоотпорен LED Лента Светлина
Answer : ___________________________ Note : Оваа ставка ќе биде предаден во рок од 2 дена од датумот на плаќање проверка од страна на регистрирани Кина Пост воздухопловната со бесплатно следење на број, па можете да се внимава на вашиот цел по delievery.
Ако ви требаат повеќе за овој вид предмети ,ве молиме контактирајте со нас,ви Благодарам многу!


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
teopek
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD3014
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
3014-300
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
6W/M

Поврзани производи