• Цената е намалена.
  • Свеж
T0751-T0754 Компатибилен инкџет кертриџ T0751 T0752 T0753 T0754 за Перо CX2900 CX2905 C59,4 СЕТОВИ,16PCS, бесплатен превозот

T0751-T0754 Компатибилен инкџет кертриџ T0751 T0752 T0753 T0754 за Перо CX2900 CX2905 C59,4 СЕТОВИ,16PCS, бесплатен превозот

 
DEN 1376.64
DEN 1212.00

Стока
Во продавницата


Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.
Ве молиме да биде љубезно малку трпеливи и да не контактирате доколку објектот не беше примен по 25 работни дена. Бидете сигурни дека тоа е ориентирана во иста насока како отстранети кертриџ.
Ве молиме бидете сигурни да имате точно превозот адреса на исходот. Отстранување на мали пластични безбедност картичката на дното на компатибилен кертриџ и потоа се лизга во кертриџ држачот. Се сврти на печатач и да чекаат додека не приходите преку своите setup процес и на печатач главата ќе престане да се движи. Ако 30 дена поминаа, клиентот е должен да се јавите на нашите Aliexpress услуга за понатамошна помош.
Ве молиме ни e-mail, доколку е потребно.
Превозот
I. Чекајте околу 2 1/2 минути за печатач за да се вратите на печатач главата т о подготвени позиција, и да се премиер на кертриџ за употреба пред печатење. (за да се стави на пратката)неопходни за признавање врати стоката, како и забрзување на процесот за решавање на проблемот. Мали електрични чип на крајот на дното или на кертриџ треба да се упатуваат кон задниот дел на печатач кога ќе се намали кертриџ на своето место. Забелешка позиционирањето на кертриџ како да го отстраните. Затворање на кертриџ маска и потоа затворете го капакот на печатачот. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Сите слики испратени се само за вашиот референца.ВЕ МОЛИМЕ ДА МИ КЕРТРИЏ ЗА ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ВАШИОТ PRNTER ДОДЕКА КУПУВАЊЕ. Притиснете на мали табот на крајот на кертриџ сакате да се замени со компатибилен мастило кертриџ и повлечете го кертриџ од кертриџ држачот. Притиснете го копчето "Конфигурирај" копчето на печатачот контрола подлога. Ве молиме имајте во предвид Купувачот мора да плати за враќање поштарина.


Карактеристики на производот

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Бренд Име:
МАСТИЛО НАЧИН
Компатибилен Бренд:
Epson
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
Epson
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Број На Модел На:
T0751-T0754

Поврзани производи