• Цената е намалена.
  • Свеж
1.6 м големи димензии Винил Машина Плотер

1.6 м големи димензии Винил Машина Плотер

 
DEN 33648.00

Стока
Во продавницата


Напредно на Сечење Плотер CY-1600 :
1. Однапред rooler водич железнички, работат точно, и усвојување на алуминиумски легури хранење се тркалаат, лесно да го исечете мали букви, мазна и месеци.
2. Максимална брзина 600mm/s, брзина на крива и линија е иста.
3. 25-500g прилагодливи сечилото притисок и ножот мека-слетување, без оглед на материјалот е тешко или дебелина, тоа може да се намали или да се подготви добро.
4. Специјален интерфејс софтвер, може излез од Coreldraw, Flexsign и др.
5. USB и COM порта интерфејс, повеќе погодно.
6. Факултативна Црвена точка има контура cutitng функција.
7. Со CE, и Ro Hs сертификат, посигурен.
Спецификации на Контура Сечење Плотер CY-1600-МАШИНА ПЛОТЕР :
Модел
CY1600
Систем За Контрола
Risc Микро-контролор
Се Вози Тип
Stepper мотор
Медиумите Големина (mm)
1650
Сечење Големина (mm)
1550
Сечење Брзина
25-600mm/s (16 нивоа избор)
Сечење Сила
25-500g (38 степени избор)
LCD Дисплеј
Англиски
Резолуција(DPI)
1000
Повторливост(mm)
0.01
Команда
HPGL (DMPL)
Интерфејс
USB и COM порта
Крива Мазнење
Yes
Сечење Тест
Yes
Заговор Меки Слетување
Yes
Напојување
AC 110 V~240 V AC / 50~60 Hz
Гаранција
12 Месеци
За Превозот :
Ве молиме контактирајте со нас за да се потврди превозот цена.
За ова Плотер Работа видео :
Ве молиме да појдете на нашата offcial веб-сајт Или да одите на Нашиот Youtube видео канал за Да ја Видите


Карактеристики на производот

Бренд Име:
CrossWay Yi
Сечење Должина:
Не Се Ограничени
Повторете Сечење:
Yes
Напон:
220V Or 110V
Макс Хартија Siz:
1650mm
Возачот:
Чекори
Машина Притисок:
25-500g
Сечење Ширина:
1550mm
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
КИП-1600-Плотер
Хартија Храна Ширина:
1650mm
Големина:
max working width 1550MM
Кеш Капацитет:
356
сечење брзина:
25-600mm/s
Тип:
Пенкало цртање, Или Исечете

Поврзани производи