• Цената е намалена.
  • Свеж
T0761-T0764 Компатибилен инкџет кертриџ T0761 T0762 T0763 T0764 за Перо ME200 ME2 CX2800 C58

T0761-T0764 Компатибилен инкџет кертриџ T0761 T0762 T0763 T0764 за Перо ME200 ME2 CX2800 C58

 
DEN 637.92
DEN 562.00

Стока
Во продавницата


Бесплатен Превозот 1 SET компатибилни, мастило Кертриџ T0761-T0764 за Перо ME200 ME2 CX2800 C58
Тип На Производ
ЕП Компатибилни, Мастило Кертриџ Сет
T0761-T0764
Вклучени
Предмети
1 x pack компатибилен кертриџ(7 ML) Црна
1 x pack компатибилен кертриџ (7 ML) Синозелена
1 x pack compatiblecartridge (7 ML) Магента
1 x pack ко mpatible кертриџ (7 ML) Жолта
Компатибилни Модели
Перо ME200 ME2 CX2800 C58
Тип На Мастило
Боја-базирани мастило
Пакет
пластична кеса + без кутија
(се продаваат поединечно во запечатен пакети )
Белата кутија, неутрална боја кутија, Клиент сопствен бренд кутија се исто така достапни,
ве молам оставете ме порака. Се сврти на печатач и да чекаат додека не приходите преку своите setup процес и на печатач главата ќе престане да се движи.
Превозот
I.
Како да го Користите Компатибилни, Мастило за Печатари Epson?
1. Затворање на кертриџ маска и потоа затворете го капакот на печатачот. Се движите низ менито додека сте го истакна "Одржување" опција. Ние Брод на Светот (некои земји и APO/FPO исклучени). Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Доказ за објавување секогаш треба да се добијат ,ние го задржуваме правата за да не издаде наплата ако купувачот не ја следат нашата политика на враќање. Ако 30 дена поминаа, клиентот е должен да се јавите на нашите Aliexpress услуга за понатамошна помош. Притиснете го копчето "Конфигурирај" копчето на печатачот контрола подлога. Ќе се добие единствен матичен Бр. Забелешка позиционирањето на кертриџ како да го отстраните.Иста цена со T0751-T0754.
Ве молиме ни e-mail, доколку е потребно. Ако објектот ќе пристигне и не работи добро, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail во најрано време. Отстранување на мали пластични безбедност картичката на дното на компатибилен кертриџ и потоа се лизга во кертриџ држачот.
Ве молиме не објавуваат ништо назад пред да се јавите на нашите Aliexpress сервисот.Превозот услуга обезбедена од страна на EMS,DHL Fedex,UPS-от или други курир исто така е достапен тука за итни потреби. Ако има промени во вашиот ум ,за да можете да се вратите неотворена и неискористени предмети назад кон нас, за целосно враќање на средствата. Чекајте околу 2 1/2 минути за печатач за да се вратите на печатач главата т о подготвени позиција, и да се премиер на кертриџ за употреба пред печатење.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.
Би сакал да ги информира сите купувачи дека ние сме посветени на satisfication на нашите клиенти и да се обидат да обезбедиме најдобро ниво на услуга.
Ве молиме да биде љубезно малку трпеливи и да не контактирате доколку објектот не беше примен по 25 работни дена.
Ве молиме бидете сигурни да имате точно превозот адреса на исходот.ВЕ МОЛИМЕ ДА МИ КЕРТРИЏ ЗА ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ВАШИОТ PRNTER ДОДЕКА КУПУВАЊЕ.
Се врати и Политика за Наплата
Ние не се во согласност со 30 дена гаранција за враќање на парите. (за да се стави на пратката)неопходни за признавање врати стоката, како и забрзување на процесот за решавање на проблемот. Изберете "Одржување" и тогаш изберете "Мастило замена. Таму ќе биде кликнување на звук како кертриџ достигнува својот правилна поставеност позиција. Мали електрични чип на крајот на дното или на кертриџ треба да се упатуваат кон задниот дел на печатач кога ќе се намали кертриџ на своето место. Бидете сигурни дека тоа е ориентирана во иста насока како отстранети кертриџ.Предмети ќе се испраќаат преку воздухопловната од Кина во рок од 1 до 3 работни дена по приемот на плаќање
(освен викендите и официјалните празници) олово-време ќе се 10-25 работни дена во зависност од ефикасноста на локалните поштата. Ние само брод да се потврди цел адреси. Цената е различен!
Измеша нарачки во истата серија прифатени. Ве молиме имајте во предвид Купувачот мора да плати за враќање поштарина.


Карактеристики на производот

Тип:
мастило кертриџ
Функција:
Компатибилен
боја:
C,K,M,Y
Бренд Име:
МАСТИЛО НАЧИН
Компатибилен Бренд:
Epson
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Кертриџ за Статус:
Целосна
Обоени:
Yes
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
T0761-T0764

Поврзани производи