• Цената е намалена.
  • Свеж
(20 парчиња/многу) 50К OHM Страна-прилагодете Јаглерод Состав EVND-6FE Плоштадот Тример Potentiometer.

(20 парчиња/многу) 50К OHM Страна-прилагодете Јаглерод Состав EVND-6FE Плоштадот Тример Potentiometer.

 
DEN 335.52

Стока
Во продавницата


50 К ohm Страна-прилагодете Плоштадот Тример Potentiometers,
Количина : многу од 20 парчиња.
По повод одбележувањето код : 503 .
100% нови.
Ro HS Согласност
Datasheet : ве Молиме посетете Panasonic Website.
На сликата се 100 K ohm примерок
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.


Карактеристики на производот

Температурата На Работа:
.
Тип:
Средување На Potentiometer
Номинална моќност:
0.1 вати
Отпор Толеранција:
.
Технологија:
Јаглерод Состав
Max. Оперативен Напон:
.
Отпорот:
50к ohm
Број На Модел На:
VR-S6FE/503-20
Состојба:
Нови

Поврзани производи